Kaštelanke maksimalno

1112 0

26. siječanj 2011. – Nakon jednomjesečne stanke nastavljeno je

natjecanje odbojkašica u Prvoj hrvatskoj odbojkaškoj ligi. Kao nikada do sada u proteklih 13 kola jesenskog dijela prvenstva nije bilo toliko neizvjesnosti, uzbuđenja i dramatičnih obrata kao u prvom kolu nastavka. Očito su sve ekipe preko praznika dobro radile i već u prvom proljetnom kolu opasno ugrozile favorite. Tako su samo dvije utakmice završile, istina, očekivanim maksimalnim pobjedama domaćina,gdje su slavile Kaštelanke i Marčanke, a sve ostale, izuzev u Splitu i Osijeku (1:3) je odlučivao peti set, dva puta u korist domaćina (Rovinj i Šibenik), a jednom gosta (Zagreb). Osobito je bilo uzbudljivo u Rovinju kada su Osječanke dobile dva prva seta i povele s 2:0, a domaće su ipak uspjele izjednačiti i pobijediti (3:2), kao i u Šibeniku gdje su Novogradiščanke nakon 2:1 domaćina izjednačile i u petom setu nakon 11:11 pokleknule, uz ljutnju na suce. U Zagrebu je bilo obilje uzbuđenja jer su Porečanke nakon vodstva domaćih, dobile dva zadnja seta i slavila pobjedu.