GLAZBE I ZABAVE KAO NIKADA DO SADA: Četiri glazbene večeri festivalskog tipa na NG LJETU 23.

2047 0

Povećat ćemo broj popratnih sadržaja koji su također neizostavan dio NG ljeta kako bi Novogradiško glazbeno ljeto bila manifestacija koja traje cijeli dan- kazala je Dinka Matijević.

Autor Franjo Samardžić

NOVA GRADIŠKA, 1. veljače 2023 . – Grad Nova Gradiška i Turistička zajednica, organizatori  Novogradiškog glazbenog ljeta, za posjetitelje ove prestižne, ponajprije glazbene  manifestacije, za ovu su godinu pripremili nova iznenađenja. Kako su na današnjoj  konferenciji za novinare, prezentirajući ovogodišnji program,  kazali  direktorica Turističke zajednice Dika Matijević, gradonačelnik  Vinko Grgić i Bernard Kumić,  NG ljeto će imati i  festivalski  koncept što znači da će se na pozornicu svake večeri popeti veći broj izvođača zbog čega glazbeni programi počinjati ranije.   

  -Nije nam bilo lako odabrati izvođače jer su nas svi pitali kako ćemo nadmašiti   prošlogodišnje Novogradiško glazbeno ljeto. Vodeći se idejom da  svake  godine bude nešto novo  i nešto što nema nitko u Hrvatskoj, trudili smo se  da ne iznevjerimo svoju publiku i da našu manifestaciju zadržimo na besprijekornoj razini, jednako po kvaliteti   glazbenih programa i  broja posjetitelja vodeći pritom  brigu da svi budu zadovoljni i  da  svatko  nađe nešto za svoju dušu. Povećat ćemo i broj popratnih sadržaja koji su također neizostavan dio  NG ljeta kako bi Novogradiško glazbeno ljeto bila manifestacija koja traje cijeli dan- kazala je Dinka Matijević.

Dinka Matijević  ističe  da je NG ljeto najznačajniji turistički proizvod  grada Nove Gradiške, a njegova promocija  veoma značajna

Ovogodišnji program će imati četiri glazbene večeri.  Predstavio ih je Bernard Kumić

Prve, tradicionalne rock večeri 10. kolovoza, nastupit će grupa West siders, Vojko V, Kojoti, Pips,Chips & Videoclips, Goran Bare & Majke

Drugu večer, 11. kolovoza , na pozornicu će izaći tamburaški sastavi, a nakon njih  Mate Bulić i Haris Džinović.

Treća večer, započeti  će tradicionalnim festivalom  mladih glazbenih nada  “Djeca pjevaju hitove”,  a potom će do kasnih noćnih sati pozornicom vladati Danijela Martinović, Hari Mata Hari i Dražen Zečić

Četvrta večer, 13. kolovoza, posvećen je  slavonskoj tradiciji na kojoj nakon Gradskog orkestra nastupiti  Zvonko Bogdan

Bernard Kumić je posebno naglasio da je i ove godine ulaz besplatan.

 Gradonačelnik Vinko Grgić, osim kvalitetnog  glazbenog programa, dobre zabave i gastronomske ponude  veoma značajnim  za  renome   koji ima NG ljeto smatra i  ostale sadržaje. 

– Velika obveza nam je da zadržimo kontinuitet i kvalitetu, što nam mnogi govore da imamo.  Među njima su i sponzori što nam je veoma značajno  sa financijske strane.  Bez obzira što svake godine   trebaju veća sredstva sve je  više sponzora pa se ona ne povećavaju u gradskom proračunu  Kazuje to da je  za njih značajno biti prisutan i vidljiv na NG ljetu – kazao je gradonačelnik Vinko Grgić.  

 Dodaje da je NG Ljeto prilika  da se  predstave  gradske tvrtke i ustanove, a posebno je značajno za Opća poljoprivredna gospodarstva i obrte  koji  tih dana koriste priliku da  prodaju svoje proizvode. 

U narednom razdoblju ljude uključene u organizaciju očekuju  obimni poslovi.  Nakon konferencije za novinare sazvat  okupit će se  Organizacijski odbor koji broji preko 20 ljudi, dobiti će zaduženja i  već početi intenzivno raditi na pripremama.  

Related Post