Pogodak Cerničana u 42. sekundi prve minute!

1322 0

CERNIK 17. LISTOPADA 2010. – Danas su nogometaši Mladosti  po kišnom vremenu i kliskom terenu, kao rijetku koju momčad ranije, nadigrali goste iz Nedelišća Nedelišća uz veliku terensku i igračku inicijativu tijekom cijele utakmice. Gosti iz Nedelišća, visoko plasirana momčad 3.HNL, nadigrana je u svim elementima igre i pravo je čudo što pored 4 primljena pogotka nije, koliko su prilika stvorili Cerničani, primili još toliko golova u svojoj mreži. Mladost je više nego zasluženo pobijedila visoko i uvjerljivo s 4:1 (3:0) , a taj jedini gol primljen je u sudačkoj nadoknadi, točnije u 93. minuti igre. Šteta, jer Mladost nije primila niti jednog gola na čak pet domaćih utakmica. Utakmica je započela zaista čudnim pogotkom. Naime, u 42. sekundi prve minute Cerničani su poveli nakon kardinalne pogreške jednog gostujućeg igrača, koji je po mokrom i kliskom terenu loše izbacio jednu loptu koju je prihvatio snažljivi Mile Pavelić i ubacio u gol za vodstvo Mladosti od 1:0. Bio je to najbrže postignuti gol i na najčudniji način. Nakon toga Mladost je goste zbila u njihovu polovicu i oni praktički nisu uspjeli doći do gola domaćina. U međuvremenu Mladost je stvarala priliku za prilikom. Najveća je, međutim, bila u 19. minuti kada je Lukšić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara uputio pravu bombu u pravcu suparničkog gola. Lopta je išla u sam kut gola i svi su vidjeli euro-gol, ali lopta udara u sam kut gdje se spajaju vratnica i greda i izbija se u polje, gdje ju u naletu prihvaća Akmačić i odmah puca u prazni gol, ali lopta odlazi desno kraj gola. Nekoliko minuta kasnije ipak Mladost vodi s 2:0. U nizu akcija pred golom Nedelišča obrambeni igrači ruše u kaznenom prostoru najprije jednog, a nekoliko trenutaka i drugog igrača Mladosti. Očiti kazneni udarac sudac ne sudi na prvom, ali sudi na drugom igraču, bio je to Mario Pavelić, a najstrožu kaznu izvodi efektno njegov brat Mile i Mladost od 23. minute vodi s 2:0. Nadmoćnost Cerničana je i dalje apsolutna i treći gol je visio u zraku. Dogodilo se to u sudačkoj nadoknadi kada je jednu dubinsku loptu primio na desnoj strani Matej Vlaović i solo-prodorom po boku ušao u kazneni prostor s desna, predriblao istrčalog vratara i ubacio loptu u gol za 3:0. U nastavku i dalje Mladost diktira tempo, gosti ne uspijevaju ugroziti Marka Kaoa, ali ipak Nedelišće, za razliku od prvog dijela, igra nešto ofanzivnije, povremeno napada, ali samo do šesnaesterca. Takva destruktivna igra gosta omogućila im je da se do 85. minute zadrže na 3:0 iz prvog poluvremena. A tada je igrač današnje utakmice, Mile Pavelić, postao trostruki strijelac, postigavši svoj hat-trick. Mile je primivši loptu iz kornera odmah ju je uputio snažnim udarcem u gol i u tome je uspio. Mladost je vodila s 4:0. Svi su bili uvjereni da je to i krajnji rezultat utakmice. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade, svakog časa sudac je trebao označiti kraj, a gosti su preko Darijana Treske izveli s desna svoj zadnji napad. Obrana Cerničana uopće nije intervenirala i gostujući napadač je u solo prodoru matirao Marka Kao i postigao počasni pogodak i postavio završni omjer od 4:1. Šteta, zaista što je primnljen taj jedan gol i pokvario sjajnu bilancu od 16:0 na domaćem terenu.

Mile Pavelić

Mladost je igrala u sastavu: Kao 7, Mile Pavelić 8, Kalić 7, Juraković 7, Matej Vlaović 7.5, Lukšić 7, Akmačić 7 (od 69. Videc 7) , Mulac 7.5, Mario Pavelić 7 (od 61. Ivan Vlaović 7) , Martinović 7, Marjanović 7 (od 34. Štivin 7) . Za igrača utakmice proglašen je Mile Pavelić.Na snimku trostruki strijelac Cerničana, Mile Pavelić.