Velika pobjeda NG Unitasa nad Osječanima

498 0

30. studeni 2010. – Večeras je NG Unitas u uzbudljivoj, izuzetno borbenoj i dramatičnoj utakmici u zadnjem kolu Druge hrvatske malonogometne lige, Istok, pobijedio vice-prvaka jeseni osječju Skriptu s 8:5 (2:3). Kako već i rezultat sugerira bilo je uzbudljivo, gosti su dobili prvo poluvrijeme, a u nastavku NG Unitas je sjajnom i osobito efikasnom igrom preokrenuo vodstvo gosta i riješio susret u svoju korist nad jednom od najboljih momčadi lige. Vrijedno je uz to istaći da su Osječani druga po efikasnosti momčad lige i da su uz vodeće Vinkovčane postigli najviše pobjeda i do večeras primili najmanje pogodaka od svih sudionika liga. Upravo takvoj momčadi NG Unitas je večeras postigao 8 pogodaka. A krenulo je na početku susreta vrlo loše po Novogradiščane. Gosti su poveli čak s 3:0, postigavši nevjerojatna tri gola u toj nesretnoj 10. minuti igre. U jednoj minuti čak 3 gola! To je bio takav šok za domaću momčad da su tek u 15. minuti postigli prvi pogodak i to zahvaljujući kapetanu momčadi Bojanu Bokanu. U 19. minuti Ivan Blažević smanjio je na podnošljivih 2:3, kojim rezultatom je i završilo prvo poluvrijeme.U nastavku preporod momčadi NG Unitasa. Najprije je ponovno Ivan Blažević bio strijelac, pa je u 22 minuti izjednačio na 3:3, a zatim je krenula novogradiška nezaustavljiva serija: Dvije minute kasnije (24) Zlatko Kulundžić po prvi put dovodi u vodstvo NG Unitas (4:3). Opet nakon dvije minute (26.) ponovno Zlatko Kulundžić povećava na 5:3, a nepunu minutu potom Ivan Blažević postavlja vrlo dobrih 6:3. U 30. minuti na kratko Osječani prekidaju golgetersku seriju Novogradiščana i smanjuju na 6:4, ali u 34. minuti ponovno golgeter NG Unitasa efikasni Ivan Blažević povisuje na 7:4. Nisu domaći stali ni na tom vodstvu, pa je u 36. minuti Danijel Brtan postavio ogromnih 8:4 i utakmica je bila definitvno riješena. Dvije minute prije kraja gosti uspijevaju postići pogodak, ali samo toliko da ublaže poraz. Na oproštaju sa sezonom NG Unitas odigrao je utakmicu sjajno i to protv jedne od najjačih momčadi lige i pri tome prikazao jednu,ako ne najbolju, ali onda sigurno najefikasniju igru u furioznom naletu sa čak 4 gola uzastopno u nepunih 5 minuta. Jer trebalo je hrabrosti i znanja iz poraza smoći snage i vinuti se u pobjedonosni niz i na kraju slaviti visoku i vrlo vrijednu pobjedu 8:5, što je uz igrače i zasluga trenera Tomislava Vlaovića, stratega u ovoj pobjedi. Zato čestitke igračima i treneru na večerašnjoj pobjedi, ali i na igrama tijekom sezone jer su u 8 utakmica postigli 4 pobjede, jednom odigrali neodlučno i 3 puta izgubili. Postigli su 36 golova i primili 32 i imaju 12 bodova.

Istaknimo i sudionike večerašnje vrlo značajne pobjede: Dejan Milijević, Josip Filković, Dino Dokuzović, Ivan Blažević, Josip Berić, Zlatko Kulundžić, Robert Vokičić, Ivan Denac, Bojan Bokan, Alen Akmačić, Ivica Đikić, Danijel Brtan, uz trenera Tomislava Vlaovića.