PD „STRMAC“ otvorilo Planinarsku stazu Samostalne psunjske satnije

3476 0

NOVA GRADIŠKA – Povodom 26. obljetnice ustroja Samostalne psunjske satnije otvorena je planinarska staza koja nosi naziv Planinarska staza Samostalne psunjske satnije. Ide nekadašnjom stazom koja se zvala Šibljak. Kako doznajemo od Željka Brčića namjera je planinara da tom planinarskom stazom trajno obilježe događanja iz 1991. godine, obranu odašiljača i sačuvaju i spomen na hrvatske branitelje koji su poginuli čuvajući ga . Dodaje da se tom smo stazom 1991. godine pješke išlo do odašiljača.

Related Post

Najbolji sportaši Županije

Autor - 20/01/2012 0
Miroslav Samardžija iz Nove Gradiške, dobitnik je nagrade Zajednice sportskih udruga i saveza za izuzetan doprinos razvoju sporta   SLAVONSKI…

ORAŠJE – Idila za ribiče

Autor - 02/07/2010 0
NOVA GRADIŠKA, 27. lipnja 2010. – Ribnjak „Orašje“ nadomak Cernika raj je za ribiče. Uživaju u idili ribnjaka, nešto ribe…