Cerničani opet ozbili na čelo

594 0

30. travanj 2011. – Danas su od 18,45 nogometaši Mladosti

ponovno čelna momčad 3. HNL, Istok. Tada je, naime, završila utakmica u Pleternici gdje je Slavija pobijedila do tada vodeću Podravinu (1:0), a pošto su danas nogometaši Mladosti savladali visoko i uvjerljivo Križevce (4:0), Cerničani su ponovno na čelu trećeligaške lige. Bila je to utakmica koju su Cerničani dobili, rekli bi, rutinski, efikasnom igrom, solidnim kombinacijama i vrsnim poeniranjem. Nakon uvodnih naizmjeničnih napada Mladost već u 7. minuti utakmice vodi s 1:0 nakon efektnog gola Mateja Vlaovića. Dosuđen je slobodni udarac s lijeva iz kosa s oko 20 metara. Izvođač je bio Matej Vlaović. Svi su očekivali centar šut, međutim, lukavi Matej opucao je snažno izravno na gol. Vratar je očekujući vjerojatno centaršut istrčao s gola, a Vlaovićev snažni udarac zabija se ispod grede u mrežu (1:0). Nakon toga nižu se akcije, gdje Mladost ima terensku inicijativu, dominira u igri i priprema akcije za novi pogodak. Novi gol pada u 26. minuti. Bio je to pogodak u dva poteza. Kao i kod prvog gola vratar je bio krivac jer je opet bio na krivom mjestu. Naime, Mladost je izvela korner s lijevog kuta, lopta je kao po pravilu išla do Jurakovića koji obično iz takvih situacija glavom poentira. Međutim, netko je loptu na njenom putu do Jurakovića taknuo ona je promašila istračanog vratara dolazi do Jurakovića kojega lopta udara u kuk i odlazi u praznu mrežu (2:0). U završnici prvog poluvremena Mladost je postigla još jedan pogodak. Igrala se 41. minuta kada je Mladost u napadu izmijenila nekoliko lopti među četvoricom igrača, najzad lopta dolazi do Mateja Terzića koji ju rutinski ubacuje u mrežu za velikih 3:0 već u prvom poluvremenu. Cerničani odlaze na odmor s velikom prednošću pa su nastavak odigrali ležerno posebno prvih dvadesetak minuta čuvajući se oštrih startova, povreda ili žutih kartona koje su taktički očistili za iduće utakmice. U takvoj igri koja je već označila pobjednika, Cerničani su igrali upravo onoliko koliko je bilo potrebno da održe pozitivan rezultat. Na obje strane stvoreno je nekoliko povoljnih prilika, ali nije bilo odgovarajuće završnice. Crničani si bili pod dojmom sretne vijesti koja je još za poluvremena stigla iz Pleternice i koja je ostala do kraja utakmice, pa su znali da su ponovno vodeća momčad lige. Međutim, željeli su to potvrditi još jednim pogotkom što su i učinili. U 85. minuti u jednoj od brojnih akcija Mladosti, lopta dolazi iz centaršuta Kalića s lijeve strane, iz pozadine natrčava Mario Pavelić i rutinski šalje glavom loptu u mrežu za velikih 4:0. Pobjeda je zaslužena, nema joj prigovora, Mladost je odigrala vrlo dobru utakmicu i zadržala i dalje rekord nepobjedivosti na domaćem terenu (14) i što je najvažnije, izbili su ponovno na prvo mjesto prvenstvene tablice. Trener Dinko Terzić i njegov pomoćnik Željko Bakunić upravo su tako dozirali tempo igre kako se nebi previše umorili jer već u srijedu igraju odlučnu utakmicu u Novoj Gradiški u finalu Kupa protiv Graničara iz Laza. Sve u svemu bila je to jedna rutinska, vrlo dobra, taktički dobro postavljena igra i više nego zaslužena pobjeda o čemu najbolje govori visoki rezultat (4:0). Uto je stigla i vijest iz Vinkovaca da je novogradiška Sloga odigrala neodlučno sa Diljem u Vinkovcima (3:3), pa je zadovoljstvo bilo potpuno, jer su Novogradiščani bar za sada sačuvali status četvrtoligaša, tim više, jer dvije oduće utakmice za redom igraju na svome terenu. Danas su momčadi u Cerniku igrale u sastavima:

MLADOST:

Kao 7, Mi. Pavelić 7 (od 46. Kulić 6.5), Kalić 7, Juraković 7, Mat. Vlaović 7.5, Lukšić 7, Akmačić 7 (od 59. Ma. Pavelić 6.5), Videć 7, Terzić 7 (od 64. Jurić 6.5), Kumić 7, Mar. Vlaović 7. TRENER Dinko Terzić 7.

KRIŽEVCI:

D. Vrbančić 6, S. Bukal 6.5 (od 67. M. Blagaj -), V. Bukal 6.5, Božinovski 6 (od 42. T. Vrbančić 6), Ledinski 6 (od 43. Rumenjak 6), Orejaš 6, Kemenović 6, Selanec 6, A. Blagaj 5.5, Cmrk 6, Đurec 6.5. TRENER Dražen Kemenović 6.

IGRAČ UTAKMICE: Matej Vlaović (Mladost)

Na slici Mario Pavelić postiže četvrti gol glavom na današnjoj utakmici u Cerniku.