Nezabilježeni rekord Cerničana – 17 pobjeda u nizu !

421 0

29. svibanj 2011. – Jučerašnjom utakmicom 33. kola

Treće hrvatske nogometne lige, Istok, između domaće Mladosti i gostujuće momčadi Otoka završena je ovogodišnja sezona u Cerniku sjajnom bilancom domaćih nogometaša jer su postigli uistinu raritetni podvig. Današnjom pobjedom (1:0) Mladost je postigla jedinstveni rekord kojeg nismo mogli zabilježiti u bilo kojoj našoj ligi, a ona glasi: Cerničani su postigli svih 17 pobjeda u 17 domaćih utakmica i niti jednom ne izgubivši utakmice na svome terenu. To je zaista rijetkost, raritet i služi Cerničanima na čast i bit će zapisana u analima prvenstvenih natjecanja u Hrvatskoj. Nakon sjajne pobjede u derbiju kola i prvenstva protiv Podravine (2:0) protekle nedjelje u Cerniku i tri dana kasnije pobjede na gostovanju u Koprivnici (3:2) i najzad današnje pobjede protiv Otoka (1:0), Mladost je u jednom tjednu postigla 3 uzastopne pobjede i osvojila maksimalnih 9 bodova. Međutim, protiv trećeplasiraneog Otoka nije bilo ni malo lako, što i pokazuje minimalni rezultat koji je ostvaren iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 71. minuti. No, od prvog trenutka Cerničani su energično krenuli u napadačke akcije i imali su terensku inicijativu, pa je tako Kumić već u 2. minuti imao veliku priliku sa oko 16 metara, koja međutim nije realizirana. Nasuprot, gosti su imali svoju izrazitu šansu tek u 17. minuti kada se Blašković našao u stopostotnoj situaciji, ali je vratar Mladosti Marko Kao izvanredno intervenirao. Kako je vrijeme odmicalo nakon obostrano nekoliko povoljnih prilika, najveću su opet imali nogometaši Mladosti preko Mateja Vlaovića koji je u 29. i 31. minuti vrlo ozbiljno zaprijetio gostujućem vrataru, a posebno je bila izgledna ona u 31. minuti kada je pogodio vratnicu. Ipak, pogodaka nije bilo, pa se na odmor otišlo bez postignutog gola.(0:0). Početkom drugog poluvremena trener Dinko Terzić mijenja Nikolu Videca i u igru ulazi ofenzivni Mario Vlaović. Igra time dobiva na probojnosti, Mladost igra napadački i ozbiljno ugrošava gol Otoka. Međutim, gosti koriste napadačke akcije Cerničana i nastoje učestalim protunapadima ugroziti vrata Mladosti, ali u tome nisu uspjeli. U 58. minuti Mario Vlaović u karakterističnom solo prodoru ide prema golu Otoka i u poziciji za postizanje pogotka grubo ga s leđa na oko 20 metara od gola ruši igrač Otoka Prnjak i sudac mu opravdano pokazuje izravni crveni karton. Od tada Mladost igra s igračem više i stalnim napadima preko bokova ugrožava gol gosta. U jednom takvom napadu u 71. minuti Grigić ruši Milu Pavelića u punom naletu u kaznenom prostoru i sudac Babić iz Orahovice opravdano sudi očiti kazneni udarac, kojeg izvodi sam Mile Pavelić i dovodi Mladost u vodstvo (1:0). Iako su Cerničani do kraja utakmice imali velike prilike za pogotke, primjerice u 77. minute preko Martinovića, a u 82. i preko Mile Pavelića, ipak rezultat od 1:0 je ostao do kraja utakmice, iako su Otočani zadnjih desetak minuta nastojali izjednačiti rezultat u čemu nisu uspjeli. Jedino što su učinili bilo je da su Jurakoviću razbili nos u 77. minuti, ali su bodovi ostali u Cerniku, kao i tradicija da Mladost u ovogodišnjem prvenstvu na svome terenu i nakon 17 utakmica nije poražena. Tako su se nogometaši Mladosti još jednom pobjedom oprostili od svojih gledatelja i predstoji im još u zadnjoj utakmici sezone odigrati utakmicu u Slobodnici i tako će ovogodišnja sjajna sezona momčadi zaslužnog trenera Dinka Terzića i njegova pomoćnika Željka Bakunića, biti završena. Momčadi su u današnjoj utakmici igrali u sastavima:

MLADOST: Kao 7, Mi. Pavelić 7.5, Kalić 7, Juraković 7,(od 77. Ma. Pavelić -), Mat. Vlaović 7, Lukšić 7, Videc 6.5 (od 46. Mar. Vlaović 7), Mulac 7, Terzić 7 (od 66. Martinović 7), Kulić 7, Kumić 7.

TRENER Dinko Terzić

OTOK: Đurković 6.5, Šer 6.5, Zvonarević 6, Kuzmić 6, Grigić 6, Vučko 6, Pulić 6.5, Pavlin 6, Baković 6.5 (od 88. Sabljić-), Prnjak 6, Blašković 6.5.

TRENER : Milan Janković.

Igrač utakmice: Mile Pavelić (Mladost).

Na slici. Nogometaši Mladosti jesenski prvaci i u konačnici na kraju sezone vice-prvaci 3.HNL,Istok.