NOGOMET

981 0

20. veljače 2012. – Ovih dana stvoreni su donekle povoljni uvjeti za odigravanje nogometnih utakmica iako je još mnogo snijega na terenima. No, približava se prvenstvena natjecateljska sezona i nema se što više čekati u ovakvih nenormalnim prilikama uigravati momčadi. Najaktivniji su cernički i novogradiški klubovi, koji su odigrali svoje utakmice. Zbog obilja materijala objedinit ćemo sve utakmice u jedno izvješće kako bi dali priliku i drugim sportovima da se nađu na našem portalu. Ipak ćemo svaku utakmicu, pa makar i najkraće opisati kako bi i vi stekli saznanja o kvaliteti pripremljenosti.

Naravno, prioritet ima naš hrvatski trećeligaš Mladost iz Cernika.

Prvu utakmicu u Cerniku odigrali su sa Batrinom i visoko pobijedili s 4:1.

CERNIK Igralište Mladosti. Gledatelja 60. Sudac Petar Cindrić (Nova Gradiška)

STRIJELCI: 0:1 – Livić (18), 1:1 – Terzić (20), 2:1 – Jelančić (24), 3:1 – Boban (36), 4:1 – Boban (61).

MLADOST: Picolo, Dubravac, Jurić, Lukšić, Kalić, Jelančić, Akmačić, M. Vlaović, Martinović, Boban, Terzić, još su igrali: Ugrešić, Mulac, Burazović, Šimić, Gubić, Jurišić, I. Vlaović, Matošević.

TRENER: Dinko Terzić.

BATRINA: Kolundžić, Španić, Senić, P. Čivić, T. Janković, Junašević, Crnoja, Pranić, Tvorek, Sabljak, Livić, još su igrali: I. Janković, Filipović, Klarić, Ocvirek, Čondrić.

TRENER: Stjepan Renić.

Nogometaši Mladosti u Cerniku na pomoćnom igralištu na djelomično očišćenom snijegu odigrali pripremnu utakmicu sa momčadi Batrine i pobijedili s 4:1 (3:1). Bila je to igra po teškom terenu, gdje su obje momčadi uložile dosta napora, ali je iskusnija Mladost zasluženo pobijedila borbenog gosta. Batrina je povela s 1:0 pogotkom Livića u 18 minuti, izjednačio je Terzić u 20. minuti, Jelančić je 4 minute kasnije doveo Cerničane u vodstvo (2:1), a Boban je svojim pogotkom postavio rezultat prvog poluvremena (3:1). U nastavku Mladost je i dalje bila agresivnija i efikasnija, osobito Boban, koji je u 61. minuti postigao i svoj drugi gol i konačni rezultat od 4:1.

Mladost – Hajduk 3:1

CERNIK – Igrališe Mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Robert Vukšić (Cernik)

STRIJELCI: O:1 – Šugić (5), 1:1 – Boban (55), 2:1 – Martinović (64), 3:1 – Matošević (81)

MLADOST: Kao, Medved, Kalić, Jelančić, M. Vlaović, Lukšić, Akmačić, Mulac, Terzić, Martinović, Boban, još su igrali: Picolo, Jurić, I. Vlaović, Matošević.

HAJDUK: Vidović, Mijić, Komljenović, Baskiera, Bukovac, Bobek, Vujić, Barišić, Kaurin, Andričić, Šugić, još su igrali:S. Matijašević, F. Matijašević, Pleša, Marjanović, Jirasek, Hofman.

TRENER: Đuro Petrinec

Gosti iz Pakraca pogotkom Šugića stekli su početnu rezultatsku prednost, ali je hrvatski ligaš, Mladost, imao terensku i igračku dominaciju velikim dijelom utakmice što je u drugom poluvremenu igrom i golovima potvrdio. Veseli prvi nastup mladog juniora Matoševića (16) i njegov prvi seniorski pogodak. Treću pripremnu utakmicu odigrali su Cerničani jučer protiv Slobode iz Gornjih Bogićevaca i visoko pobijedili s 5:0

MLADOST 5

SLOBODA 0

CERNIK Igralište Mladosti. Gledatelja 50. Sudac Dragan Bakunić (Cernik)

STRIJELCI: 1:0 – I.Vlaović (15), 2:0 – Matošević (19), 3:0 – Šimić (29), 4:0 – Matošević (32), 5:0 – Akmačić (57 – 11m)

MLADOST: Picolo, Martinović, Akmačić, Boban, Dubravac, I, Vlaović, Jurić, Gubić, Žakić, Šimić, Matošević, još su igrali: Burazović, Jurišić.

TRENER: Dinko Terzić

SLOBODA: Baković, Blažević, Kovre, D. Klarić, Žilić, Vonić, G. Pavleka, Dobriković, Pupić, Šugić, D. Bungić, još su igrali: F. Bungić, R. Pavleka, Cica, Ž. Klarić, Pavlić.

TRENER: Dražen Kovre.

Hrvatski ligaš Mladost, predvođen mladim snagama, kojima je trener Terzić ovaj put dao priliku odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv županijskog drugoligaša Slobode i istakli se efikasnošću. Posebno se istakao 16-godišnji Matošević, koji je u dvije utakmice u dva dana postigao 3 gola (Slobodi 2 i Hajduku 1), te potvrdio svoj telant, kao i svi mladi igrači koji su igrali. Trener Terzić ističe da su mladi igrači Mladosti odigrali vrlo dobru utakmicu i prema njegovim riječima Mladost ima budućnost jer imaju vrlo dobar mladi pomladak.

Pošto je početak prvenstva 3.HNL, Istok, prolongiran za 3. ožujka, Mladost će u srijedu 22. veljače odigrati utakmicu sa Libertasom iz Novske, a u subotu 25. veljače protiv Slavonije iz Požege što će im biti generalka pred prvenstveni start. Ove forsirane utakmice trener Terzić je ugovorio kako bi nadoknadio ranije planirane, a zbog snijega i nevremena neodigrane utakmice, ali najviše radi definiranja standardnog sastava kojeg će suprotstaviti u prvom kolu nastavka 3.HNL protiv imenjaka iz Antina.

USPJEŠNA SLOGA

Dolaskom novog, ali iskusnog trenera u Slogu, Željka Bakunića, sve kreće na bolje, čemu doprinose i dobri rezultati. Svakako to pokazuju i dvije zadnje utakmice, pobjeda subotu protiv Sulkovaca (3:2) i jučer neodlučan ishod sa vrlo jakom Slavonijom iz Požege (0:0).

SLOGA – SULKOVCI 3:2

NOVA GRADIŠKA – Igralište Sloge. Gledatelja 30. Sudac Topčić (Zapolje)

STRIJELCI: 1:0 Vlaović (20), 2:0 – Đurić (35), 2:1 – K. Šutić (42), 2:2 – K. Šutić (45), 3:2 – Čavalić (71).

SLOGA: Matković, Maglov, Janković, Đaković, Brajković, Vlainić, Vlaović, Mutnjaković, Đurić, Petrović, Ruškan, još su igrali: Klaić, Kolić, Pavišić, Borovac, Blažević, Kasumović, Plavac, Denac, Španović, Bakunić, Radošić, Bokan, Čavalić, Dokuzović, Ugarković, Menegoni.

TRENER: Željko Bakunić

U prvom dijelu trener Sloge Bakunić stavio je u sastav juniore koji su postigli vodstvo od 2:0, ali su posustali do poluvremena, pa su gosti izjednačili (2:2). U nastavku je zaigrao prvi sastav Sloge koji je imao terensku inicijativu i uz vratnicu i gredu Bokana, golom Čavalića postigao zasluženu pobjedu.

Trener Bakunić o utakmici kaže: U prvom poluvremenu sam dao priliku juniorima koji su se odlično držali 30 minuta i vodili s 2:0. Poslije toga dolazi do laganog pada gdje gosti u zadnjim trenucima prvog poluvremena izjednačuju rezultat. Drugo poluvrijeme u igru ulaze iskusniji igrači koji se nisu najbolje snašli u prvih dvadesetak minuta kada gosti imaju laganu terensku inicijativu, ali bez nekih šansi. Nakon toga naši se igrači oslobađaju pritiska i opasno ugrožavaju suparnika, gdje u jednoj lijpoj akciji Čavalić postiže gol za pobjedu. Nakon toga kapetan Bokan je dva puta u šansama da poveća prednost umjesto da pogodi vratnicu i gredu. Zadovoljstvo je ovom minimalnom, ali zasluženom pobjedom koju su igrači dočekali sa veseljem, jer kako oni kažu da taj lijepi osjećaj nakon pobjede nisu osjetili mjesecima.

Jučer su igrali protiv Slavonije iz Požege.

Sloga – Slavonija 0:0

NOVA GRADIŠKA – Igralište Sloge. Gledatelja 50. Sudac Topčić (Zapolje)

SLOGA: Plavac, Ruškan, Bakunić, Denac, Španović, Đaković, Bokan, Dokuzović, Čavalić, Đurić, Menegoni, još su igrali: Matković, Maglov, Radošić, Ugarković, Brajković, Pavišić, Bilogrević.

TRENER: Željko Bakunić.

Vrlo dobra momčad Slavonije naišla je na snažan otpor mladih Novogradiščana koje od nedavna vodi iskusni trener Bakunić. U prvom dijelu domaći su imali više prilika, ali su u nastavku Požežani snažnim tempom i terenskom dominacijom nastojali iznenaditi Slogu, koja je dobrom taktičkom obranom, uz protunapade, uspjela se suprotstaviti daleko kvalitetnijoj momčadi Slavonije.

Evo što kaže trener Bakunić: Gostovala je odlična momčad Slavonije iz Požege koja je pojačana ove polusezone s nekoliko prvoligaških i drugoligaških igrača. Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri gdje je naša momčad imala izgledne prilike preko Đurića 2 puta oči u oči sa odličnim gostujućim vratarom koji spašava svoju momčad. Drugo poluvrijeme gosti pojačavaju tempo ulaskom novih igrača i dominiraju terenom. Međutim, naša momčad je vrlo dobro taktički postavljena, te bez većih problema riješava situacije, tako da su gosti i pored inicijative imali samo jednu izglednu priliku, a naša momčad je u protunapadima bila vrlo opasna. Vrlo sam zadovoljan pristupom svakog pojedinca, disciplinom koju su pokazali u igri, te vrlo dobro parirali daleko kvalitetnijem suparniku. Na kraju vrlo dobre utakmice rezultat je realan s postignutih 0:0.