“ZELENA ČISTKA – JEDAN DAN ZA ČIST OKOLIŠ”

2043 0

NOVA GRADIŠKA, 25. travanj 2015. – Grad Nova Gradiška ni ove godine nije propustio sudjelovati u najvećoj ekološkoj kampanji u Hrvatskoj koja se organizira pod nazivom „Zelena čistka – jedan dan za čist okoliš“.

Danas su se ispred zgrade gradske uprave okupili njeni djelatnici, a pridružili su im se djelatnici komunalnih tvrtki Eko-kong i Odlagališta, te učenici Gimnazije i članovi Ekološke udruge „Izvor“.

Kako smo doznali od Dušana Nogića, uposlenik u gradskom Upravnom odjelu za urbanizam i komunalne poslove i voditelja akcije „Zelena čistka“, ciljana meta bilo je čišćenje jedine preostale „divlje“ deponije na području grada, koje se nalazi u maloj šikari uz Ulicu kralja Zvonimira i južno od Lateralnog kanala.

Otpad koji su prikupili sudionici ove akcije djelatnici komunalnih poduzeća odvezli su na odlagalište otpada.

– Smisao ove akcije je uklanjanje divljih deponija iz prirode, a samim time i djelovanje na svijest građana radi jedne jedine stvari, a to je očuvanje prirode i zdrav životni okoliš- kazao je Dušan Nogić.

Related Post

Gradski proračuni

Autor - 29/12/2011 0
Gradonačelnik je još jednom nabrojao projekte koji će drugi realizirati u naredne tri godine, a u koje će Grad uložiti…

SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA (video)

Autor - 09/09/2011 0
NOVA GRADIŠKA, 8. rujna 2011. – Današnja sjednica Gradskog vijeća bila je dosta zanimljiva iako je nedostajalo za parlamentarnu demokraciju više…