Tekst i foto Jakša Samardžić
DRAGALIĆ, 21. siječnja 2026. – U subotu će se u Dragaliću održati tradicionalno 7. pokladno jahanje, manifestacija koju Dragalićani godinama održavaju čuvajući od zaborava stari graničarski običaj. Bit će to još jedno pokladno druženje zaljubljenika u konje, mještana i čuvara narodnih običaja i tradicije. Dakako, na punktovima uz tamburaše, pjesmu i ples, rakiju i kuhano vino, suhomesnate slavonske delicije i kolače.
Organizator je KUD Dragalić uz potporu DVD-a Dragalić i Udruge „Žabica“, poljoprivrednih gospodarstava i zaljubljenika u narodne običaje i konje.
Okupljanje jahača i zaprega je u 10 sati na parkiralištu kod škole gdje će svečano početi program i biti obavljen blagoslov konja i konjanika te zajedničko fotografiranje. Povorka će kroz Dragalić krenuti od strane Medara i obitelji Valentina i Valentine Barta. Potom će se zaustavljati kod obitelji Slađana i Katice Matijašević, Željka i Natalije Trnka te Tomislava i Kristine Barth. Završetak programa je predviđen u centru Dragalića kod škole, a večera, druženje uz glazbu i podjela zahvalnica u Vatrogasnom domu.





































































