Unutarstranački izbori HSS

526 0

Do zemlje će, pribojavaju se, moći samo veliki i pravne osobe. Vlaović je posebno istaknuo problem u Općini Gundinci gdje je sada stopiran veliki broj natječaja.

VRBJE/BODOVALJCI – Hrvatska seljačka stranka u Bodovaljcima kritizirala je

naputak Ministarstva poljoprivrede kojim se obustavljaju aktivnosti u provedbi programa raspolaganja državnim zemljištem.

Predsjednik županijske organizacije Davor Vlaović istaknuo je da se radi o nezakonitoj proceduri s obzirom na to da provođenje zakona može stopirati samo Hrvatski sabor, a ne naputak.

Saborski zastupnik Damir Bajs istaknuo je, pak, da je ovakavo rješenje neprihvatljivo i kontradiktorno. U HSS-u također upozoravaju kako je ovakva politika raspolaganja državnom zemljom u kojoj, prema najavama, više neće biti prodaje ne ide na ruku seljacima i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima.

Do zemlje će, pribojavaju se, moći samo veliki i pravne osobe. Vlaović je posebno istaknuo problem u Općini Gundinci gdje je sada stopiran veliki broj natječaja.

 

Unutarstranački izbori

 

U suboru 28. siječnja 2012. godine pred HSS-om su unutarstranački izbori na kojima će, barem za sada, povjerenje članstva za funkciju predsjednika stranke tražiti dva kandidata: Damir Bajs i Branko Hrg.

Brodsko-posavska županijska orgnaizacija HSS-a obojici je omogućila priliku da svoj program predstave delegatima te ga tako večeras u Oriovcu predstavlja Bajs, a u ponedjeljak će ga u Slavonskom Brodu predstaviti njegov protukandidat Hrg.

Bivši ministar turizma ističe kako se HSS u ovoj situaciji mora ponovno okrenuti prioritetima. Promjene u stanačkom i programskom vodstvu imaju za cilj HSS koji će ponovno doći u situaciji, s dovoljnim brojem mandata, da bude dio Vlade i preuzme resor poljoprivrede.

Hrvatska seljačka stranka mora se vratiti selu i poljoprivredi, poručio je Damir Bajs iz Brodsko-posavske županije, a u tome ima i podršku čelništva ovdašnjeg HSS-a.

 

Kandidati za tijela stranke


KANDIDATI ZA PREDSJEDNIKA STRANKE

1. Bajs Damir – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

2. Hrg Branko – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

 

KANDIDATI ZA POTPREDSJEDNIKA STRANKE:

1. Beljak Krešo – ŽO HSS Zagrebačka županija

2. Božanić Tonči – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

3. Božić Đuro – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

4. Hubicki Vlasta – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

5. Jakopović Željko – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

6. Juzbašić Andrija – ŽO HSS Vukovarsko-srijemska županija

7. Kolaković Marina – ŽO HSS Karlovačka županija

8. Petir Marijana – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

9. Rukavina Darko – GO HSS Grad Zagreb

10. Smolić Zoran – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

11. Viduka Tomislav– GO HSS Grad Zagreb

12. Vlaović Davor – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

 

KANDIDAT ZA GLAVNOG TAJNIKA STRANKE

1. Ćorić Ilija – GO HSS Grad Zagreb

 

KANDIDATI ZA BIRANE ČLANOVE PREDSJEDNIŠTVA:

1. Fabić Rusak Marijana – ŽO HSS Međimurska županija

2. Gašparić Zdravko – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

3. Herček Branko – ŽO HSS Zagrebačka županija

4. Jaić Dejan – ŽO HSS Zagrebačka županija

5. Lazar Marijan – ŽO HSS Varaždinska županija

6. Lenart Željko – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

7. Lepesić Marijan – ŽO HSS Zagrebačka županija

8. Livak Predrag – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

9. Mujo Ivo – ŽO HSS Dubrovačko-neretvanska županija

10. Novogradec Josip – ŽO HSS Virovitičko-podravska županija

11. Perović Ivica – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

12. Ropuš Danijel – ŽO HSS Ličko-senjska županija

13. Šćuka Klara – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

14. Zubović Josip – ŽO HSS Zadarska županija

15. Židak Tihana – GO HSS Grad Zagreb

 

KANDIDATI ZA PREDSJEDNIKE REGIONALNIH ORGANIZACIJA:

Središnja Hrvatska:

1. Markulin Siniša – GO HSS Grad Zagreb

2. Stavljenić-Rukavina Ana – ŽO HSS Karlovačka županija

3. Tvrdinić Stjepan – ŽO HSS Karlovačka županija

 

Sjeverozapadna Hrvatska:

1. Mađer Mladen – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

2. Sabati Zvonimir – ŽO HSS

 

Varaždinska županija Slavonija:

1. Dijaković Zdravko – ŽO HSS Virovitičko-podravska županija

2. Pavić Marko – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

3. Šarčević Pavo – ŽO HSS

 

Osječko-baranjska županija Zapadna Hrvatska:

1. Zrilić Ivo – ŽO HSS

 

Primorsko-goranska županija Dalmacija:

1. Cota Paul – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

2. Karin Momir – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

3. Šarić Zdravko – ŽO HSS Zadarska županija

 

KANDIDATI ZA STATUTARNO POVJERENSTVO:

1. Adamek Žarko – ŽO HSS Zagrebačka županija

2. Bartolac Davor – ŽO HSS Karlovačka županija

3. Blažević Igor – ŽO HSS Zadarska županija

4. Brkić Lidija – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

5. Čolan Teo – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

6. Demark Silvana – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

7. Ivanika Ivana – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

8. Jurčec Zrinka – GO HSS Grad Zagreb

9. Jurina Dalibor – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

10. Koloper Željko – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

11. Mihić Branka – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

12. Mitrečić Jurica – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

13. Sikirić Marijo – ŽO HSS Zadarska županija

14. Soudek Josip – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

15. Sraga Stjepan – ŽO HSS Varaždinska županija

16. Štambuk Marčelo – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

17. Vizner Marija – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

 

KANDIDATI ZA ČASNI SUD

1. Anđal Tomislav – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

2. Bašljan Boro – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

3. Časni Josip – ŽO HSS Karlovačka županija

4. Čvek Dražen – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

5. Fijok Ilija – ŽO HSS Varaždinska županija

6. Karanović Klementina – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

7. Knežević Ante – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

8. Kolega Branko – ŽO HSS Zadarska županija

9. Križanić Ljiljana – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

10. Krpan Virna – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

11. Matić Tomislav – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

12. Miklečić Mirko – GO HSS Grad Zagreb

13. Milovac Ana – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

14. Muhar Ana – ŽO HSS Osječko-baranjska županija

15. Pašut Anita – ŽO HSS Zadarska županija

16. Purgarić Željko – GO HSS Grad Zagreb

17. Rešetar Nikola – ŽO HSS Zagrebačka županija

18. Saboliček Stanislav – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

19. Šebalj Slavko – ŽO HSS Vukovarsko-srijemska županija

20. Tekić Stjepan – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

 

KANDIDATI ZA NADZORNI ODBOR:

1. Car Zlatko – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

2. Domladovac Robert – ŽO HSS Karlovačka županija

3. Golubić Franjo – ŽO HSS Varaždinska županija

4. Grčić Stanko – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

5. Grom Pavao – ŽO HSS Zagrebačka županija

6. Kalac Željan – ŽO HSS Zadarska županija

7. Katanić Franjo – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

8. Končurat Sunajko – ŽO HSS Zadarska županija

9. Latin Mijo – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

10. Marinić Kragić Maja – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

11. Marušić Ivo – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

12. Mikulić Mario – GO HSS Grad Zagreb

13. Mimica Bože – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

14. Mitrović Andrija – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

15. Moslavac Marijan – ŽO HSS Virovitičko-podravska županija

16. Strancarić Ivan – GO HSS Grad Zagreb

17. Šoštarić Zlatko – ŽO HSS Zagrebačka županija

18. Švel-Cerovečki Svea – GO HSS Grad Zagreb

19. Tomašek Mario – ŽO HSS Međimurska županija

20. Tonković Stjepan – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

21. Vajzović Nenad – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

22. Veljačić Ivan – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

23. Vuk Ivan – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

24. Zozoli Željko – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

 

KANDIDATI ZA BIRANE ČLANOVE GLAVNOG ODBORA:

1. Ambrušec Ljubica – ŽO HSS Zagrebačka županija

2. Anzulović Grgo – ŽO HSS Zadarska županija

3. Arnold Dražen – ŽO HSS Osječko-baranjska županija

4. Banjavčić Ivan – ŽO HSS Karlovačka županija

5. Begičević Ređep Nina – ŽO HSS Varaždinska županija

6. Beleg Dinko – ŽO HSS Virovitičko-podravska županija

7. Berulec Brigitte – ŽO HSS Zagrebačka županija

8. Bistrički Darko – ŽO HSS Zagrebačka županija

9. Bogat Ivančan Milica – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

10. Butković Mirko – ŽO HSS Zadarska županija

11. Cegledi Zvonko – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

12. Cikoš Silvia – GO HSS Grad Zagreb

13. Crnkoci Marijan – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

14. Čavka Marinko – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

15. Čonka Mladen – ŽO HSS Međimurska županija

16. Damjanović Andrija – GO HSS Grad Zagreb

17. Dekalić Josip – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

18. Devčić Irena – ŽO HSS Zadarska županija

19. Dominković Zoran – ŽO HSS Vukovarsko-srijemska županija

20. Đopar Ivica – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

21. Francišković Marica – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

22. Fumić Zlatko – ŽO HSS Ličko-senjska županija

23. Genda Nedjeljko – ŽO HSS Zadarska županija

24. Grašo Branko – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

25. Gulan Jelena – ŽO HSS Zadarska županija

26. Herceg Milan – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

27. Hohnjec Marijan – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

28. Horina Vlado – ŽO HSS Zagrebačka županija

29. Ištef Benšić Đurđica – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

30. Ivanić Darko – GO HSS Grad Zagreb

31. Ivanika Ivana – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

32. Jantol Martina – ŽO HSS Krapinsko-zagorska županija

33. Josipović Marko – ŽO HSS Osječko-baranjska županija

34. Juranić Marijan – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

35. Juričić Milivoj – ŽO HSS Splitsko-dalmatinska županija

36. Klak Stjepan – ŽO HSS Zagrebačka županija

37. Kočijašević Željko – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

38. Kovačević Antun – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

39. Kregar Joso – ŽO HSS Ličko-senjska županija

40. Kušeković Siniša – ŽO HSS Zagrebačka županija

41. Lazar Verica – ŽO HSS Vukovarsko-srijemska županija

42. Lenart Anica – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

43. Lorković Zoran – ŽO HSS Karlovačka županija

44. Ljubičić Olivio – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

45. Makarić Marijan – GO HSS Grad Zagreb

46. Marković Darko – ŽO HSS Varaždinska županija

47. Martinaga Nenad – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

48. Mataušić Jasminka – ŽO HSS Zagrebačka županija

49. Matijević Dragan – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

50. Miler Branimir – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

51. Milun Ričard – ŽO HSS Dubrovačko-neretvanska županija

52. Mlinar Željko – GO HSS Grad Zagreb

53. Novak Petar – ŽO HSS Međimurska županija

54. Paić Miroslava – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

55. Pali Fredi – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija 56. Pavetić Antun – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

57. Petin Ana-Marija – ŽO HSS Virovitičko-podravska županija

58. Pirak Dinko – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

59. Pleša Zdravko – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

60. Poslon Valent – ŽO HSS Osječko-baranjska županija

61. Praunsperger Vidica – GO HSS Grad Zagreb

62. Prodanović Ilija – GO HSS Grad Zagreb

63. Radić Dražen – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

64. Ribar Mario – ŽO HSS Sisačko-moslavačka županija

65. Rukavina Goran – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

66. Sedić Biserka – GO HSS Grad Zagreb

67. Sluga Mirjana – ŽO HSS Zagrebačka županija

68. Solić Drago – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

69. Strancarić Ivan – GO HSS Grad Zagreb

70. Šantek Ivica – ŽO HSS Varaždinska županija

71. Šćuka Klara – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

72. Šinko Marijan – ŽO HSS Bjelovarsko-bilogorska županija

73. Šparica Ante – ŽO HSS Šibensko-kninska županija

74. Šturbek Franjo – ŽO HSS Koprivničko-križevačka županija

75. Šturlić-Tupek Mladen – GO HSS Grad Zagreb

76. Tomašević Željko – ŽO HSS Požeško-slavonska županija

77. Vrbanc Željko – GO HSS Grad Zagreb 78. Vuk Kata – ŽO HSS Brodsko-posavska županija

79. Vukonić Ivana – ŽO HSS Primorsko-goranska županija

Related Post

FESTIVAL NOVIH

Autor - 11/03/2013 0
SLAVONSKI BROD, 11. ožujak 2013. – Obavještavamo Vas kako je Festival Novih kojega organizira udruga SB Film ušao na popis…