Vrijedna pobjeda rukometaša

389 0

6. ožujak 2011. – Rukometaši Nove Gradiške odigrali su

utakmicu 14. kola Druge hrvatske rukometne lige, Sjever, protiv Požege i pobijedili nakon velike borbe sa 33:23 (15:13). Konačni rezultat vara, jer izgleda da se do pobjede došlo lako. Nasuprot, vodila se žestoka borba, osobito u prvom poluvremenu i do polovice drugog dijela, ali svaki put naši rukometaši su bili uspješniji strijelci, pa su svaku pogrešku suparnika kažnjavali pogocima. Počelo je golom Mladena Ivaniševića već u 23. sekundi prve minute. Već je time pokazao da je danas vrlo raspoložen strijelac. U 2. minuti ponovno Ivanišević iz sedmerca postiže 2:0, Zaužel iz vana za 3:1, Mihić 4:1, a Ivanišević svojim trećim golom i na 5:2. Miletić sjajnim skokom s lijevog krila poentira za 7:3, a nedugo Mihić sa desnog krila i na 8:4. Sertić prizemim udarcem matira vratara za 9:4, a Ćosić u 10. minuti dovodi Novogradiščane u vodstvo od 10:6. Požežani odgovaraju „gol na gol“, ali naši imaju vodstvo i to im odgovara. Tada suci dosuđuju 2 uzastopna sedmerca i 2 isključenja, naši igraju samo s 4 igrača i Požežani to koriste i stižu na 10:10 u 22. minuti.Tada je nastala žestoka borbe, pljušte isključenja, redaju se penali i utakmica dobiva dimenziju maksimalne oštrine, ali i pored toga igra je kvalitetna, vratari vrlo dobri, zone, osobito naša, vrlo čvrste.Završnica prvog poluvremena protiče u izjednačenoj borbi gdje su naši bili uspješniji i dva puta presjecaju lopte i poentiraju za 15:13.Vrijedno je istaći da gosti ni u jednom trenutku nisu vodili. U nastavku traje izjednačena borba, naši imaju rezultatsku prednost koju pojačava Ivanišević svojim pogotkom za 16:14, ali nedugo zatim ne postiže gol iz sedmerca, zato Mihić u protunapadu poentira s krila za 17:14, Miletić i 18:14, a Sertić nakon što oduzima loptu u kontri u solo-prodoru postiže 19:15. Novogradiščani i dalje na svaki gol gosta odgovaraju pogotkom u jednoj brzoj i dinamičnoj igri i pri tome drže rezultatsku distancu od 3-4 gola. Miletić s lijevog krila postiže 20:15, Orelj 21:15, a Zaužel u 40. minuti i 22:15. To je bio period sjajne igre Novogradiščana. A tada Požega igrački pada, svi napadi se razbijaju o dinamičnu zonu Novogradiščana i naši rukometaši preuzimaju inicijativu. Međutim, suci nam isključuju 2 igrača i ponovno dosuđuju pri tome i 2 sedmerca pa Požežani stižu na 22:19. Mihić međutim s krila povisuje na 24:19 sa dva svoja uzastopna gola, a Latal sjajno u dva navrata brani zicere. Ivanišević s pozicije pivotmena zabija za 25:19 u 50. minuti, Minutu kasnije danas razigrani Mihić ulazi kao kružni napadač i iz sredine zabija za 26:19, a Ćosić nakon asista Sertića poentira iz sjajne kontre za 27:19. Trener Ivan Sertić, nakon što je Ivanišević zapucao 2 sedmerca, iako ih je 3 realizirao, povjerava izvođenje Miletiću koji podiže na 28:19. Sertić ide u kontru i pogađa za 29:20 u 54. minuti. Požežani su igrački razbijeni, pa Novogradiščani imaju punu dominaciju. Latal u 55. minuti brani uzastopno dva zicera, gosti iz dva sedmerca smanjuju naše vodstvo od 29:21, Zaužel 3 minute prije kraja postavlja 30:22. Trener Sertić ubacuje sve pričuve pa Lončarević zabija za 32:22, Curić za 33:23, a da završnica bude što ljepša Latal brani sedmerac Požežanima. Utakmica završava nakon sjajne završnice više nego zasluženom pobjedom naših rukometaša s 33:23. Strijelci za Novu Gradišku bili su: Mladen Ivanišević 9, 3 iz sedmeraca i 2 neiskorištena, Igor Mihić 5, Marko Miletić 5, Marko Sertić 3,Matej Orelj 3, Zdravko Zaužel 3, Marko Ćosić 2, Marko Lončarević 2, Bruno Curić 1. Bilo je čak 9 strijelaca. Još su igrali: Penić, Latal i Dujić.