Autor Franjo Samardžić
NOVA GRADIŠKA, 9. studeni 2021. – U povodu Dana dobrovoljnih davatelja krvi, Gradsko društvo Crvenog križa Nova Gradiška tradicionalno je jučer okupilo dobrovoljne darovatelje krvi s novogradiškog područja da im zahvali na humanosti i darovanoj krvi, a višestrukim darovateljima svečano dodjeli priznanja. Minutom šutnje odana je počast preminulim dobrovoljnim darovateljima.
Ujedno je obilježen i Dan dobrovoljnih darivatelja krvi za koji je predsjednik Hrvatskog Crvenog križa dr. Josip Jelić rekao da je najveći praznik humanosti, a u doba ratova i besćutnosti dobrovoljno darivanje krvi snažna poruka humanosti. Dodao je da je smisao života čovjek ističući da su dobrovoljni davatelji krvi svjesni da imati krvi za bolesne i unesrećene znači da čovjek neće umrijeti.
Dr. Josip Jelić pohvalio je Gradsko društvo Crvenog križa Nova Gradiška ističući da novogradiški kraj, u odnosu na broj stanovnika, ima zavidne rezultate po prikupljenim dozama krvi. Još je jednom odao priznanje novogradiškim dobrovoljnim davateljima krvi naglašavajući njihovu svjesnost da dati krv znači dati sebe bez ikakvih posljedica s ciljem da se spasi život.
Čestitke dobrovoljnim davateljima, govoreći o značaju dobrovoljnog davanja krvi, uputio je Dario Pauković, ravnatelj Gradskog društva Crvenog križa. Čestitali su im zamjenik novogradiškog gradonačelnika Borislav Vidošić, predsjednica Gradskog odbora CK Nova Gradiška Zrinka Ferenčina i Mato Modrić, predsjednik Skupštine Crvenog križa Brodsko-posavske županije.
Priznanja su uručili dr. Josip Jelić, Dario Pauković, Zrinka Ferenčina, Mato Modrić i Franjo Pavlović dugogodišnji ravnatelj GD CK Nova Gradiška, sada u mirovini.
Za 100 puta darovanu krv, Zahvalnicu, Medalju, Županijsko priznanje i novčanu nagradu Općine Nova Kapela dobio je Ivan Dročić iz Bilog Briga. Uručili su ih dr. Josip Jelić i Ivan Šmit, općinski načelnik u Novoj Kapeli.
Zahvalnicu, Medalju i Priznanje Crvenog križa Brodsko posavske županije za 75 puta darovanu krv primili su Mario Čuturić, Stjepan Dubinko i Ivan Galik.
Priznanja za 25 puta darovanu krv (kao muškarci 40) primili su Sandra Ivanović i Jelena Mihić. Priznanja za 35 puta darovanu krvi (kao muškarci 50) primili su Smiljana Benić i Anica Katarina.
Priznanja i Zahvalnice za 40 puta darovanu krvi primili su Miroslav Lovrić, Stjepan Maričević, Zdenko Marić, Branko Marjanović, Mario Miličević, Tomislav Orlovac, Milan Ranisavljević, Stjepan Šišić, Tomislav Šnaubert i Ivan Zadro.
Priznanja i Zahvalnice za 50 puta darovanu krvi primili su Željko Apanović, Jurica Borojević, Nikola Božić, Zvonko Brlić, Slavko Jakešević, Tomislav Marić, Stipo Rimac i Marijan Ruškan.





















































































