UHVAĆEN NA GRANICI – Sirijac s austrijskom dozvolom boravka krivotvorio poljsku vozačku dozvolu i švercao cigarete

545 0

Foto PU BP,  Ilustracija



SLAVONSKI BROD, 23. veljače 2026. – U nedjelju, 22. veljače, oko 00,30 sati, na graničnom prijelazu Slavonski Brod, granični policajci su na ulazu u Republiku Hrvatsku kontrolirali autobus (bosansko-hercegovačkih registracijskih oznaka) u kojemu se u svojstvu putnika nalazio 25-godišnji sirijski državljanin sa austrijskom dozvolom boravka. 

U suradnji s djelatnicima carine, osim utvrđenog carinskog prekršaja (gotovo dvije tisuće kutija cigareta), policijski službenici su u njegovoj prtljazi pronašli poljsku vozačku dozvolu za koju je izražena sumnja u njezinu originalnost, zbog čega je uhićen i priveden u policiju.   Potvrđena je sumnja policijskih službenika da je riječ o krivotvorini koju je  nabavio  u  Austriji.

Policijski službenici su 25-godišnjaka, uz kaznenu prijavu zbog počinjenog kaznenog djela krivotvorenje isprave, danas (23. veljače) predali pritvorskom nadzorniku Policijske uprave brodsko-posavske. Carinski službenici su protiv osumnjičenog poduzeli mjere u nadležnosti svoga rada.

Related Post