NELEGALNO PODUZETNIŠTVO – Optužen da je prikupljajući staro željezo u Prvči putem razglasa narušavao javni red i mir uznemirujući građane vikom i galamom

36209 0

Foto Jakša Samardžić: Ilustracija

 

Na teret mu se stavlja da tijekom vožnje nije koristio zaštitni sigurnosni pojas, da je mobitel koristio na nepropisan način, nije imao dozvolu za prikupljanje otpada, a vozio je i tehnički neispravno vozilo

NOVA GRADIŠKA, 19.  ožujka 2026. – Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su jučer u Prvči, postupali prema 33-godišnjem vozaču teretnog automobila, koji je prikupljajući staro željezo putem razglasa, narušavao javni red i mir uznemirujući građane vikom i galamom.

Nadalje je utvrđeno da tijekom vožnje nije koristio zaštitni sigurnosni pojas, a ujedno je i koristio mobilni uređaj na nepropisan način.

Daljnjim provjerama vozila utvrđeno je da ne posjeduje odgovarajuću dokumentaciju za prevoženje i prikupljanje neopasnog otpada, niti dozvolu za obavljanje djelatnosti prijevoznika otpadom.

Zbog sumnje u tehničku ispravnost, vozilo je podvrgnuto izvanrednom tehničkom pregledu u Stanici za tehnički pregled vozila. Pritom je utvrđeno da je navedeno vozilo tehnički neispravno sa više većih tehničkih nedostataka, te je isključeno iz daljnjeg prometa.

Policijski službenici protiv 33-godišnjaka podnose optužni prijedlog nadležnom sudu zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o gospodarenju otpadom.

Related Post

NAJČEŠĆI PREKRŠAJI

Autor - 28/12/2015 0
SLAVONSKI BROD, 28. prosinac 2015. – Prometna policija je u proteklom tjednu od 21. do 27. prosinca, na području Policijske…

Autor - 05/08/2011 0
Iza poginulih roditelja ostalo je petero djece. Dvoje je punoljetno, a troje maloljetne djece pohađaju drugi i osmi razred osnovne…