PSI LUTALICE NAPALI STADO OVACA U BUKOVICI

1942 0

BUKOVICA, 17. rujan 2014. – Čopor pasa lutalica jučer je između 5 i 8 sati provalio u ograđeni prostor u kome je Zlatko Kišić držao ovce. Psi su 11 ovaca zaklali, a 25 izgrizli. Kakva je sudbina izgriženih ovaca vlasnik će tek saznati.

Smatra da će i ako se oporave bređe ovce pobaciti. Ovce koje se oporave mora 6 mjeseci držati u karanteni. Nije procjenjivao štetu, ali će ona biti najmanje 10 tisuća kuna samo za zaklane ovce. Upozorava i na pse lutalice.

 

Ovaj slučaj je i upozorenje za vlasnike koji pse drže bez nadzora. Kipšić je lovac i lovnik i kaže da lovci pse ne smiju ustrijeliti na udaljenosti 300 metara od mjesta.

 

Policija je o događaju obavijestila veterinarskog inspektora i veterinara Veterinarske stanice Nova Gradiška, koji su obavili posao u okviri svoje nadležnosti, a ovlaštena tvrtka je lešine ovaca zbrinula.

Related Post