Hrvatski se narod stoljećima za pomoć i zagovor utječe Majci Božjoj. I tijekom Domovinskog rata branitelji su s krunicom oko vrata branili ognjišta, svoju zemlju, obitelji, svoj narod uzdajući se u pomoć svoje najveće Odvjetnice. Njihova hrabrost, nesebična žrtva i vjera duboko ukorijenjena u nacionalno biće, iznjedrile su nam slobodu.
Svima vama dragi sugrađani, ljudi dobre volje, u ime grada Nova Gradiška i Gradskog vijeća, od srca čestitamo blagdan Velike Gospe. Neka svima nama Zaštitnica hrvatskoga naroda podari snagu i blagoslov, kako bismo u miru i zajedništvu, uz razumijevanje jedni za druge, toleranciju, strpljenje, u radosti izgrađivali i razvijali jedinu nam domovinu Hrvatsku.
Gradonačelnik Željko Bigović ing,
Zamjenici gradonačelnika Dario Ban, dipl. ing. Ljiljana Lukačević, magistra








































































