NAČELNIK STOŽERA CZ BPŽ: Još 26 radnika iz Švedske vraća se u Slavonski Brod ?!

1872 0

Autor Franjo Samardžić
SLAVONSKI BROD, 12. svibnja 2020. – Načelnik Stožera CZ BPŽ Stjepan Bošnjaković potvrdio je danas informaciju da su zaraženi u posljednjih tjedan dana u brodsko-posavskoj županiji radnici „Đuro Đaković” Montaže, te da se poduzimaju se sve preventivne radnje kako bi se daljnji rizici širenja koronavirusa sveli na minimum.
Na gradilištu u Švedskoj, sa kojeg su se vratili radnici Montaže, nalazi se još 26 radnika koji bi u Hrvatsku trebali stići nakon njegova zatvaranja 19. svibnja. Sa upravom tvrtke, kazao je Bošnjaković na današnjoj konferenciji za novinare, bit će dogovorna dva modela za njihov povratak.
Po prvom bi se radnicima preporučilo da ne dolaze dok se za to ne ostvare uvjeti, a po drugom da unatoč popuštanju mjere samoizolacije, radnici nakon povratka budu smješteni u predviđeni karantenski objekt. Od Nacionalnog stožera CZ bit će stoga zatraženo da karantenski objekt u Slavonskom Brodu bude još neko vrijeme u funkciji.
Od radnika Đuro Đaković Montaže koji su se 2. svibnja vratili iz Švedske, 7 je pozitivno na koronavirus, kao i njihova 3 obiteljska kontakta. Iz iste skupine radnika još 2 su pozitivna, a nisu sa područja brodsko-posavske županije.

Related Post