FORUMAŠI OPREZ

2131 0

NOVA GRADIŠKA, 2. siječanj 2012. – Uvredljivi komentari i širenje mržnje na portalima, forumima ili društvenim mrežama kažnjavaju se od 1. siječnja ove godine, a kazne će ovisiti o primanjima.

Najviša kazna može biti do 360 dnevnih dohodaka. Dnevni iznos ne može biti manji od dvadeset kuna ni veći od deset tisuća kuna.

 

Mnogi pozdravljaju novi zakon jer smatraju da reda je već ranije trebalo uvesti i pojedince zakonski prisiliti na kulturu ponašanja.

 

Prema tome uvrede, klevete i sramoćenje su postali kazneno djelo i u elektroničkom svijetu. Ova konkretna izmjena ne odnosi se samo na anonimne forumaše, nego na sve forumaše koji krše kazneni zakon u bilo kojem drugom obliku.

 

Dodajmo da od nove godine i računala u kaznenom zakonu imaju posebno poglavlje po kojem će se odlaskom u zatvor kažnjavati čak i pokušaj hakiranja što također u Hrvatskoj predstavlja određeni problem.

Related Post

GRAD NOVA GRADIŠKA ČESTITKA

Autor - 04/08/2012 0
Slaveći Dan domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i Dan pobjede prisjećamo se svih hrabrih hrvatskih branitelja koji su svoje živote…

ZAGREBAČKI ZOLOŠKI VRT

Autor - 02/09/2016 0
Uspješno se privodi kraju EU projekt „Modernizacija Zoološkog vrta u Zagrebu – prva faza“ te se pozivaju svi ljubitelji prirode…