Foto PUBP
U sklopu Operativne akcije „Mir i dobro“ kod 22-godišnjeg austrijskog putnika u osobnom automobilu policija pronašla i oduzela 309 komada pirotehničkih sredstava
STARA GRADIŠKA, 29. prosinca 2025. – Policijski službenici Postaje granične policije Stara Gradiška su u suradnji s djelatnicima carine jučer su oko 22 sata, na graničnom prijelazu prilikom nadzora u sklopu Operativne akcije „Mir i dobro“ kod 22-godišnjeg austrijskog putnika u osobnom automobilu pronašli i oduzeli 309 komada pirotehničkih sredstava (F2 i F3 kategorije).
Policijski službenici su protiv njega podnijeli prekršajni nalog zbog prekršaja iz Zakona o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja.
Danas u jutarnjim satima (oko 4 sata) na ulazu u Republiku Hrvatsku, kontroliran je osobni automobil bosanskohercegovačkih registracijskih oznaka, kojim je upravljao 31-godišnjak, a za kojega su policijski službenici izrazili sumnju da je pod utjecajem opijata.
Daljnjim radom je potvrđena sumnja policijskih službenika te je alkotestom u organizmu vozača očitana koncentracija alkohola u iznosu od 2,11 promila.
Vozač je isključen iz prometa, te je nakon liječničkog pregleda utvrđeno da je sposoban za daljnje zadržavanje u posebnoj prostoriji policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva.
Policijski službenici podnose prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.








































































