Novogradiščanke na čelu „zlatne sredine“

883 0

28. ožujak 2011. – Proteklo 23. kolo 1.HOL bilo je do sada

najmirnije, bez iznenađujućih rezultata, jer su u svim utakmicama pobijedili favoriti. Jedino je došlo do promjene na čelu prvenstvene tablice. Naime, Kaštelanke su odigrale zaostalu utakmicu i sada ulaze u završnicu lige s realnim plasmanom, pa su izbile na čelo, gdje su nekoliko proteklih kola bile odbojkašice Poreča s bodom, ali i s utakmicom – više. Kaštelanke su prema predviđanju pobijedile na gostovanju u Splitu i to premoćno u 3 seta. Maksimalne pobjede (3:0) ostvarile su i Osječanke nad Zadrankama, Šibenčanke nad Dubrovčankama, kao i Nova Gradiška nad Kostrenom, ali sve na domaćim terenima. Jedan gostujući set izborila je Marčana na gostovanju u Rovinju (1:3) , a Drenova u Zagrebu tri, gdje je bilo i najuzbudljivije. Drenova je nakon dramatične borbe pobijedila domaću mladu ekipu Mladosti II s 3:1. Koliko je bilo uzbudljivo govori podatak da su prvi set dobile Zagrepčanke s 29:27, a četvrti gošće s 27:25. Poreč je dobio utakmicu bez borbe protiv AOK Osijeka (3:0) . Kako se liga primiče kraju, tablica se lagano stabilizira i na čelu su dvije uistinu daleko najkvalitetnije ekipe, vodeća Marina Kaštela i druplasirani Poreč koje dijeli samo 1 bod. Osamljene su sa znatnom bodovnom razlikom na trećem mjestu Osječanke, kao i četvrta Kostrena, a „zlatni sredinu“ predvodi tandem Nova Gradiška i Rovinj, a na distanci su Šibenik, Split, Mladost i ostali. U idućem kolu naše odbojkašice kreću na najteži zadatak proljeća jer igraju protiv vodeće ekipe Marina Kaštela. Favorit je domaćin, ali ni naše se nisu predale unaprijed i nastojat će što više otežati posao favoritu. Utakmica se igra u subotu u 20 sati.

REZULTATI: Split – Marina Kaštela 0:3 (15:25, 12:25, 8:25) , Rovinj – Marčana 3:1 (25:13, 13:25, 25:22, 25:7) , ŽOK Osijek – Zadar 3:0 ( 25:20, 25:15, 25:11) , Šibenik – Dubrovnik 3:0 (25:10, 25:21, 25:23) , Mladost II – Drenova 1:3 (29:27, 22:25, 17:25, 25:27) , Poreč – AOK Osijek 3:0 (bez borbe) , Nova Gradiška – Kostrena 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

14. AOK Osijek 26 4 22 1252:2148 6

Iduće 23. kolo (2. i 3. travnja) : Marina Kaštela – Nova Gradiška, Kostrena – Poreč, AOK Osijek – Mladost II 0:3 (bez borbe) , Drenova – Šibenik, Dubrovnik – ŽPK Osijek, Zadar – Rovinj, Marčana – Split 1700 II.