Autor Franjo Samardžić
NOVA GRADIŠKA, 29. studeni 2021. – Na danas održanoj tiskovnoj konferenciji Dinka Matijević, direktorica Turističke zajednice grada Nova Gradiška, gradonačelnik Vinko Grgić i Bernard Kumić iz Agencije “Motionplay”, predstavili su program Novogradiškog glazbenog ljeta koje će se održati od 11. do 14. kolovoza 2022. godine.
Istaknuli su ono što je, već godinama poznato, da se radi o četverodnevnoj glazbenoj, kulturnoj, gospodarskoj i zabavnoj manifestaciji, po koncepciji i sadržaju, jedinoj takve vrste u Hrvatskoj i regiji koja iz godine u godinu raste u svim sadržajima koji se organiziraju, posebno glazbenom.
Korak naprijed bit će tako i Novogradiško glazbeno ljeto 2022. godine koje će na novu pozornicu dovesti glazbenike koji će zadovoljiti publiku svih glazbenih žanrova. Na pozornicu će se popeti DUBIOZA KOLEKTIV, HALID BEŠLIĆ, TOMISLAV BRALIĆ I KLAPA INTRADE i ZDRVAKO ČOLIĆ. Neće izostati ni tamburaši i mlade glazbene nade. Novogradiško glazbeno ljeto završit će 14. kolovoza s večeri tradicije i folklora.
Neće nedostajati ni uobičajeni popratni sadržaji. Gradonačelnik Vinko Grgić i direktorica Turističke zajednice Dinka Matijević posebno su istakli one koji, uz zabavni, imaju gospodarski predznak i od velikog su značaja za ugostitelje, male poduzetnike i poljoprivredna gospodarstva koja će prodavati svoje proizvode.