PUNE DRŽAVNI PRORAČUN I ZAVRŠAVAJU U ZATVORU – Za volanom sve više pijanih i drogiranih vozača

1024 0

Tekst Franjo Samardžić, Foto Jakša Samardžić – Ilustracija

 

Uz pijane i drogirane vozače policijski službenici iz prometa isključuje i sve više tehnički neispravnih vozila

NOVA GRADIŠKA, 19.  siječnja 2025. -Početkom ove godine nastavljen je trend iz kraja prošle godine na prometnicama u nadležnosti PU brodsko-posavske Policija za volanom zatiče sve više vozača pod utjecajem alkohola i droga, a iz prometa isključuje tehnički neispravna vozila.

 

NOVA GRADIŠKA – Upravljao vozilom pod utjecajem marihuane i kažnjen s 15 dana zatvora 

15. siječnja, oko 17:30 sati, na odmorištu Dragalić (autocesta A3), policijski službenici Mobilne jedinice policije kontrolirali su vozilo požeških registracijskih oznaka kojim je upravljao 22-godišnjak, dok se na mjestu suvozača nalazio 21-godišnjak bez osobnih dokumenata. Policijski službenici su pritom od vozača oduzeli 1,90 grama  amfetamina te je testiranjem na droge utvrđena prisutnost THC-a (marihuana) u njegovu organizmu. Vozač je nakon obavljenog liječničkog pregleda, smješten u posebnu prostoriju policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva.

Suvozač (21) je sankcioniran zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o osobnoj iskaznici.

Policijski službenici su 16. siječnja 22-godišnjaka uz optužni prijedlog predali u Općinski sud u Slavonskom Brodu Stalna služba u Novoj Gradiški. U  provedenom žurnom prekršajnom postupku proglašen je krivim te mu je izrečena kazna zatvora u trajanju od 15 dana.

CERNIK – Vozač pozitivan na drogu kokain i THC

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su  16. siječnja, oko 23 sata, u Cerniku, Požeška ulica, prilikom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 31-godišnjak. Zbog sumnje da upravlja automobilom pod utjecajem droga, 31-godišnjak je podvrgnut testiranju kojom prilikom je dobivena pozitivna reakcija na prisutnost droge kokain i (THC). Tijekom postupanja policijski službenici su od 31-godišnjaka oduzeli joint težine 0,89 grama. Priveden je  u prostorije policije gdje je zadržan do prestanka djelovanja opojnog sredsta s  optužnim prijedlogm Općinskom sudu u Slavonskom Brodu Stalna služba u Novoj Gradiški. 

GORNJI BOGIĆEVCI – Zbog tehničkih nedostataka  na automobilu isključen iz prometa i kažnjen s 273,27 eura 

14. siječnja, oko 22:20 sati, na području općine Gornji Bogićevci, policijski službenici su kontrolirali vozilo zagrebačkih registracijskih oznaka kojim je upravljao 68-godišnjak. Kao suvozač u vozilu se nalazio 30-godišnji bosansko-hercegovački državljanin. Na vozilu su utvrđeni tehnički nedostatci, zbog čega je vozilo isključeno iz prometa, a vozaču je uručeni obavezni prekršajni nalog u iznosu od 273,27 eura. 

Utvrđeno je da 30-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine nije opravdao svrhu i uvjete ulaska u R. Hrvatsku  te  mu je određena zabrana ulaska i boravka u države Europskog gospodarskog prostora u trajanju od 3 mjeseca. 

SLAVONSKI BRODSankcioniran vozač pod utjecajem alkohola (1,77 promila)

Dana 14. prosinca, oko 22,30 sati, policijski službenici Postaje prometne policije Slavonski Brod su kontrolirali osobni automobil slavonsko-brodskih registracijskih oznaka kojim je upravljao 62-godišnjak. Izvršenim alkotestiranjem u organizmu vozača je utvrđena koncentracija alkohola u iznosu 1,77 promila. Priveden je  u prostorije policijske postaje  i zadržan  do  prestanka djelovanja opojnog sredstva te protiv njega  podnošen optužni prijedlog. 

NOVA GRADIŠKA – Uhvaćen za volanom pod utjecajem  marihuane i alkohola

Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška su danas u 4:15 sati, kontrolirali osobni automobil kojim je upravljao 23-godišnjak, s njim u vozilu se nalazio 23-godišnji vlasnik vozila. Zbog sumnje da je pod utjecajem opijata, testiran je  na prisutnost droga  te je dobivena pozitivna reakcija na prisutnost droge THC, a  alkotestom   mu je očitana koncentracija alkohola u organizmu od 0,96 g/kg. 

Priveden je u policijsku postaju i zadržan do prestanka djelovanja opojnih sredstava te protiv njega  podnosen optužni prijedlog Općinskom sudu u Slavonskom Brodu Stalna Služba u Novoj Gradiški zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Vlasniku vozila (23.) je izdan obavezni prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama jer je dao na upravljanje vozilo osobi koja je bila pod utjecajem opijata. 

OKUČANI – Vozač automobila (21) pozitivan na drogu THC (marihuana)

Policijski službenici Policijske postaje Okučani su  18. siječnja oko 21:40 sati u Poljanama zaustavili i kontrolirali osobni automobil kojim je upravljao 21-godišnjak, a na mjestu suvozača nalazio se 21-godišnjak koji kod sebe nije imao osobne dokumente. Vozača su  testirali na prisutnost droga, te je dobivena pozitivna reakcija na  THC. Vozač je priveden u policijsku postaju gdje je zadržan u posebnoj prostoriji do prestanka djelovanja opojnog sredstva. Protiv njega je podnesen prekršajni nalog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a  suvozaču je uručen prekršajni nalog zbog prekršaja iz Zakona o osobnoj iskaznici.

Related Post

POLICIJA PRONAŠLA MLADOG RAZBOJNIKA

Autor - 01/02/2013 0
NOVA GRADIŠKA, 1. veljače 2013. – Policijski službenici Policijske postaje Nova Gradiška, otkrili su počinitelja kaznenog djela razbojništva u pokušaju…