Visoka pobjeda Slavonke nad Ilokom

981 0

19. ožujak 2011. – Večeras su rukometašice Slavonke u furioznoj igri, što pokazuje i

rezultat, u 15. kolu 3.HRL, istok, pobijedile ekipu Iloka sa velikih 27:11 (18:7). Bio je to prvi debi nove trenerice Slavonke, Ljiljane Zdunić, pred novogradiškom publikom, a stvarno prvi bio je prošle nedjelje na gostovanju u Belišću gdje je Slavonka također slavila visoku pobjedu. Istina, službeno se vodi u zapisniku kao trenerica Slavonke Jasna Čulina, jer ona ima licencu, ali je Jasna igrala, pa je Ljilja obavila sjajno zadatak. Gošće su, zanimljivo, postigle prve pogodak i povele, prvi i zadnji put, a tada je Slavonka krenula silovito i vrlo efikasno. Kao i obično Jasna Čulina postiže prvi pogodak, slijedi je mlada Samardžić, koja izrasta u vrlo kvalitetno krilo, ni ninutu kasnije sjajno u kontru baca Sokić, a loptu prihvaća Lukačević i sigurno poentira (3:1). Čulina udarcem iz vana postavlja 4:1, a minutu kasnije ne realizira sedmerac, ali Maras ubrzo podiže na 5:1. Ilok uspijeva u 11. minuti smanjiti na 3:6, ali Samardžić u dvije uzastopne kontre brzo podiže na 8:3. Čulina udarcem iz vana postavlja 9:4, a mlada Starčević hrabrim ulaskom s krila poentira za 10:4. Kako igra dalje odmiče Slavonka dominira i realizira. Ubrzo je bilo i 13:6, pa 15:6 i uskoro i 17:7. Naše pucačice su se razmahale, sijevaju kontra za kontrom i osobito dobra igra preko lijevog krila. Tako u prvom dijelu koje završava s velikih 18:7 za Slavonku golove su postigli: Samardžić 4, Starčević 2, Lukačević 4, Čulina 6 i Maras 2 gola. Pobjeda je bila osigurana pa Slavonka u nastavku igra rutinerski, dopadljivo i napadački. Rezultat takve igre još je nova serija golova: Lukačević (19:7), Samardžić s penala 20:7, s dva gola Čulina 20:7, Samardžić iz penala 21:7, Čulina opet s dva gola 23:7 i gošćama prijeti prava katastrofa. Naše se malo opuštaju, Ilok postiže 2 gola za redom u samoj završnici utakmice i utakmica završava sigurnom i uvjerljivom pobjedom Slavonke od 27:11. Tako je prvijenac Ljiljane Zdunić kao novog voditelja Slavonke pred domaćom publikom završio vrlo uspješno i prema riječima predsjednika Josipa Kuša, Slavonka juriša na prvo mjesto i nastojat će izboriti ulazak u Drugu hrvatsku rukometnu ligu. Na slici: Ljiljana Zdunić večeras je uspješno vodila rukometašice Slavonkle do visoke pobjede.