Druga uzastopna pobjeda Mladosti

552 0

CERNIK 29. kolovoza 2010. – Nogometaši Mladosti nastavljaju sjajni niz: dvije utakmice, dvije pobjede. Prošle nedjelje na gostovanju u Lipiku, protiv prvaka u dramatičnoj utakmici 3:2, a danas protiv vrlo dobrog Belišća čistih, i više nego zasluženih, 2:0 (1:0). Počelo je svečano: Prije početka utakmice golgeter kluba Mile Pavelić primio je Trofej Sportskih novosti, kao najbolje ocijenjeni igrač u protekloj sezoni, kojeg mu je u ime redakcije uručio novogradiški dopisnik SN Ivo Petranović. Utakmica je počela obostranim napadima, ali bez završnice. Međutim, kako je igra tekla Cerničani preuzimaju inicijativu i stvaraju brojne prilike i zahvaljujući uspješnim obranama vratara Belišća ostaju nerealizirane. Ipak, u 38. minuti Mladost dolazi u vodstvo.Matej Vlaović je osvojio loptu na nekih 30-tak metara, poveo je nekoliko koraka i efektno produžio do Josipa Martinovića, koji odmah šalje upotrebljivi pas do natrčalog Mateja Terzića, a ovaj šalje preciznim poluvisokim šutem iskosa iz prilično teške situacije loptu u mrežu. Bilo je to vodstvo Mladosti od 1:0. Cerničani i dalje nižu prilike, ali ih u zadnji trenutak zaustavlja solidna čvrsta obrambena linija gosta. Istina, i Belišće je imalo nekoliko vrlo dobrih prilika za postizanje gola, a posebno se u njima isticao brzi Ratković, ali je nevjerojatno kako je griješio u završnici. U razmaku od svega nekoliko minuta sam je izbio pred vratara Marka Kao, ali je u oba navrata htio prebaciti istrčalog vratara, ali mu je iskusni Kao oba udarca ukrotio. U 45. minuti Belišće ostaje bez Vukovića koji dobiva drugi žuti karton, odnosno crveni isključujući, pa u nastavku Belišće igra s igračem manje. Ipak je silovito navalilo od prvog zvižduka suca u drugom poluvremenu želeći izjednačiti. No, to im i pored terenske inicijative ne uspijeva. A tada u drugom dijelu susreta Cerničani preuzimaju igru u svoje ruke, silovito u valovima napadaju, stvaraju se opasne situacije pred golom i u 67. minuti Mladost vodi s 2:0. Mario Pavelić je poveo loptu sa središta igrališta i zatim prebacio na desni bok do Mile Pavelića, koji je gotovo s gol-aut linije centrirao, loptu na penalu prima Mario Vlaović i kroz šumu nogu ubacuje ju u mrežu za konačnih 2:0. Od tada Mladost i dalje silovito napada, daleko je nadmoćnija momčad na terenu i stvara obilje prilika i prosto je nevjerojatno kako nije pao pogodak. Od brojnih prilika ističeno dvije najzrelije. Lijepi napad Mladosti u 71. minuti Matej Terzić efektno završava pogotkom, ali mu međašnji sudac maše zaleđe, koje baš nije bilo vidljivo. Tako umjesto 3:0, ostaje 2:0. U istoj minuti se povređuje današnji svečar Mile Pavelić i morao je napustiti igru vidno šepajući. I u završnici utakmice kada je Mladost prosto pritisnula goste u svoj kazneni prostor, ogromna šansa Cerničana propada. Nakon sjajne brze akcije u 90. minuti, loptu je primio Alen Akmačić i odmah snažno pucao. Vrata su bila prazna, jer je vratar bio na drugoj strani, lopta gotovo ulazi u praznu mrežu, ali ju s golne linije u posljednji čas izbija Perak. Sve u svemu, još jedna solidna, vrlo dobra i pobjednička igra cerničkih nogometaša u susretu sa solidnim Belišćem. Na slici Mile Pavelić prima Trofej Sportskih novosti kao najbolje ocijenjeni igrač lige u protekloj trećeligaškoj sezoni.