SLAVONSKI BROD, 19. studenoga 2013. – Policija sustavno upozorava građane da bez kaznenih odgovornosti predaju oružje koje nelegalno posjeduju. Unatoč tomu, iako je rat davno završio, oružje, bombe i druga eksplozivna sredstva
pronalaze se na šumskim putovima, kanalima i, kao što je posljednji slučaj na parkiralištu.
-Oko 7.50 sati, jučer, u Policijskoj postaji Slavonski Brod zaprimljena je dojava o pronalasku bombe u blizini trgovine u Slavonskom Brodu, Štrosmajerova ulica. Na mjesto događaja su upućeni policijski službenici protueksplozijske zaštite, koji su utvrdili da je riječ o ručnoj bombi M-75, ostavljenoj na parkiralištu, koje inače nije frekventno, te su bombu preuzeli radi daljnjeg uništenja na siguran način. Policija nastavlja rad u cilju pronalaska osobe koja je ubojito sredstvo na ovakav način ostavila na javnoj površini- priopćila je danas Policijska uprava brodsko-posavska koja još jednom upozorava građane.
NAPOMENA: I dalje je aktualna akcija „Manje oružja – manje tragedija“, te građani imaju mogućnost vremenski neograničene dragovoljne predaje oružja policiji. Građani koji se odluče na dragovoljnu predaju, neće biti prekršajno niti kazneno prijavljivani. Dovoljno je nazvati broj 192 i policija će doći na dogovorenu lokaciju radi preuzimanja ubojitih sredstava.






































































