Novogradiščanke predvodnice “zlatne sredine”

512 0

15. ožujak 2011. – Jesenske prvakinje vodile su veliku borbu

u Rovinju, ali su ipak zahvaljujući kvaliteti i iskustvu nakon 4 seta odnijele bodove, kao što je učinila i ekipa Marčane u Šibeniku u tri seta. Vodeći Poreč, veliki favorit susreta, opravdao je nadanja i rutinerski savlao posljednji Dubrovnik. Mlade Zagrepčanke s maksimalnih 3:0 slavile su protiv Zadranki, kao i sve bolje Novogradiščanke protiv kvalitetne i borbene ekipe Drenove. Međutim, najveća i najneizvjesnija borba vođena je u Osijeku gdje su Splićanke načinile podvig i pobijedile domaći vrlo dobri sastav u pet setova i time načinile iznenađenje kola. U svih 5 setova bilo je puno dramatike, neizvjesnosti i obilje uzbuđenja što pokazuju i dva izjednačenja Osječanki nakon vodstva Splićanki, a peti set koji je trebao završiti na 15 poena, igrao se do „iznemoglosti“, čak do rekordnih 20:22, nakon čega su slavile Splićanke. Iznenađuje i visoki poraz Šibenčanki na domaćem parketu od desetoplasirane Marčane. Što se tiče naših igračica one predvode „zlatnu sredinu“ sa 11 pobjeda i toliko izgubljenih utakmica i imaju 36 bodova, tri boda više od prvog pratitelja Šibenika, četiri od sedmoplasiranog Splita i pet bodova više od osmog Rovinja. Svi ostali klubovi znanto zaostaju za ovom četvorkom u „zlatnoj sredini“. Pošto Novogradiščanke dobivaju bez borbe iduću utakmicu (3:0) i 3 nova boda bilanca će se znatno popraviti.

14. Dubrovnik 21 2 19 1212:1505 6

Iduće kolo, subota 19. ožujka: Marina Kaštela – Kostrena (17,45 sati), Dubrovnik – Mladost II (16,00), Marčana – ŽOK Osijek ranije odigrano: 2:3 (25.19, 24:26, 25:27,26:24, 12:15), AOK Osijek – Nova Gradiška 0:3 (bez borbe). ), Zadar – Šibenik, Split Rovinj i Drenova – Poreč (termini i satnice još nisu određeni).