PRVA POBJEDA RUKOMETAŠICA SLAVONKE

1087 0

22. listopada 2011. – Večeras su rukometašice Slavonke

izborile prvu pobjedu u novoj sezoni u natjecanju 3.HRL, Istok. Bila je to izuzetno uzbudljiva, neizvjesna i, rekli bi, šokantna utakmica kada se pogleda njen tijek. Pobijedila je zasluženo Slavonka s minimalnih, ali uistinu zasluženih 31:30 (14:14). Već dugo nismo gledali jednu utakmicu sa toliko izjednačenja, obiljem uzbuđenja zbog naizmjeničnog kretanja rezultata i ono što je zaista jedinstveno – bilo je čak 19 (devetnaest) izjednačenja rezultata. Upravo zbog toga je utakmica bila napeta do samog kraja, a konačni rezultat (31:30) Slavonka je postigla u zadnjih 26 sekundi, a gošće su imale 4 sekunde priliku da izjednače, pa i deveterac nakon isteka vremena, ali nisu uspjele. Stoga je Slavonka izborila dragocjenu pobjedu nad vrlo dobrom i pucački raspoloženom ekipom iz Požege. Zbog tehničkih problema utamica je kasnila, ali su gledatelji kojih je ovom prilikom bilo više nego obično, dobili satisfakciju u jednoj do krajnjih granica zanimljivoj utakmici. Do 5. minute bilo je 3:3, nakon 3 izjednačenja, onda gošće kontrama stvaraju prednost, najprije 4:6, pa 4:8 i imaju inicijativu. Taj period igre nije igrala golgeterica Jasna Čulina jer se u 25. sekundi prve minute povredila (zglob) pa je nakon intervencije liječnika dr. Španovića zaigrala i doprinijela sa svoja 2 gola da je rezultat u 20. minuti izjednačen (9:9). Slavonka je večeras igrala taktički vrlo dobro, sustavno napadala, igrala široko i ubojito sa svih strana. Posebno su inponirale krilne igračice, mlade Marinela Starčević s lijevog i Maja Milinović s desnog krila, a kada su njih zaustavile proradila je sredina preko Jasne Čuline i Vesne Lukačević, ali i od Dore Malnar. Da nije bilo nekoliko tehničkih naivnih pogrešaka i nerezonskih poteza moglo se dobiti prvo poluvrijeme.

Međutim, prava drama nastala je u nastavku. Dva puta su naše stizale vodstvo gošći i kod stanja 16:16 suci čine za sada nezabilježenih tri (!!) isključenja naših igračica. U polju su ostale samo 3 Novogradičanke protiv 6 gošći. Bila je to prilika da Požežanke znatno povećaju vodstvo, ali su naše hrabro i uz punu podršku publike uspjele zaustaviti niz njihovih napada, pa su postigle samo 2 pogotka i povele s 18:16. Međutim, ta sudačka odluka mobilizirala je naše igračice koje od tada igraju kao preporođene i pod stalnim savjerima svoje trenerice Ljiljane Zdunić najprje izjednačavaju rezultat (18:18) golovima Maje Milinović i Jasne Čulina. U 40. minuti Maja Milinović postiže i svoj treći pogodak i postaje nerješiva zagonetka za vratarku Požege. Tri minute kasnije i pivot Željka Safundžić poentira (21:19), u 45. minuti golom Jasne Čuline opet smo na 2 gola razlike (23:21). Marinela Starčević s krila u dva navrata realizira 24:23, gošće iz sedmeraca smanjuju ili izjednačavaju rezultat (25:24), a tada nezadržive Marinela Starčević i Maja Milinović s jednog i drugog krila postižu golove. Nažalost, često se znaju izgubiti lopte i Požežanke u kontri brzo poentiraju i vodstvo naših rukometašica anuliraju. Vrsnoj realizaciji naše ekipe u završnici maksimalno doprinosi i Jasna Čulina svojim udarcima iz vana, Željka Safundžić s pivoa poentira i vodimo sa 28:26 nekoliko minuta prije kraja. Marinela Starčević postiže svoj sedmi gol za 27:25 iz sedmerca, a Barbara Sokić tada brani sedmerac i odmah zatim i zicer u 58. minuti utakmice pri našem vodstvu od 29:28. U dramatičnoj završnici kada Požežanke svim silama nastoje izjednačiti Maja Milinović postiže svoj peti pogodak s krila i posatavlja 30:28. Pobjeda se smiješila, no kako to obično biva veselje je došlo prerano jer se igrala još čitava jedna minuta. Nakon dvije nerezonske lopte koje nepotrebno gubimo u 59. minuti i 12 sekundi te posljednje minute i gošće izjednačuju na 30:30. A tada se događaju one posljednje sekunde zadnje minute koje smo naprijed opisali. U zaključku: čestitamo igračicama na velikoj borbenosti, htijenju, zalaganju i realizatorskim sposobnostima gdje su oduševile naše krilne napadačice Marinela Starčević i Maja Milinović. Maja u prvom dijelu nije postigla niti jedan pogodak, ali je u nastavku dala čak 5. Svoju sjajnu pucačku ulogu odigrala je najisklusnija među njima Jasna Čulina (9), ali i Željka Safundžić(3) i Vesna Lukačević (3), Anita Štivičić (2) i Dora Malnar(2). Sjajno je branila Barbara Sokić, a vrlo dobro i Danijela Španović. Ipak, najveće zasluge pripadaju trenerici Ljiljani Zdunić koja je unijela u igru ekipe puno poleta, elana i pucačke hrabrosti. Sve u svemu zaslužena pobjeda Slavonke nad vrlo dobrom ekipom Kutjevački podrum, najviše stoga što je izborena prva pobjeda u novoj sezoni. Jedina pogodak nije postigla Ivana Đaković, uz naravno obje vratarke.

Neposredno nakon utakmice snimili smo radosne pobjednice sa svojom trenericom i predsjednicom kluba Ljiljanom Zdunić i tajnikom kluba Miroslavom Samardžijom (na slici).