Velika pobjeda Cerničana

498 0

CERNIK 19.rujna 2010. – U vrlo dobroj, borbenoj i kvalitetnoj utakmici danas je Mladost u Cerniku u 6. kolu 3.HNL, Istok, pobijedila s visokih i više nego zasluženih 4:0 momčad Olimpije iz Osijeka. Velika zasluga za tu pobjedu pripada braći Pavelić koji su postigli čak tri pogotka. Trener Dinko Terzić svjesno je ostavio standardnog Milu Pavelića u pričuvi ne želeći reskirati, jer je Mile još rekonvalescent, pa je na njegovo mjesto stavio brata Marija, koji je opravdao ukazano povjerenje, postigavši dva pogotka. Inače, utakmica je počela obostranim i naizmjeničnim napadima, gdje su gosti u prvih nekoliko minuta imali 3 lijepe prilike. Međutim, sigurna obrana Cerničana je sve na vrijeme otklonila. Najveća je bila u 9. minuti kada je Bešlagić po lijevom krilu prodro u kazneni prostor i izvrsno dodao do Vuka na suprotnoj strani koji u naletu ne uspijeva ubaciti u prazni gol. Samo dvije minute kasnije najljepša i najizglednija prilika Mladosti. Martinović je sa oko 16 metara uputio snažni udarac na gol. Vratar je loptu odbio u korner nakon kojeg je dolazeću loptu Akmačić iz zraka prihvatio i odmah uputio snažan udarac, lopta prolazi vratara i ide u pravcu gola. U zadnji čas pritrčava jedan obrambeni igrač i s linije gola ju izbacuje u polje. A tada u 17. minuti nakon nekoliko učestalih napada Cerničani dolaze u vodstvo. Akcija je išla s lijeva, Mario Pavelić je osvojio mnogo terena i onda idealnom dijagonalom na suprotnoj strani uposlio Martinovića koji odmjerenim udarcem u suprotni kut postiže 1:0 za Mladost. U 21. minuti Vuka je u solo prodoru, jedan na jedan, došao prema Marku Kao, koji izvrsno reagira i spašava gol Mladosti. Zadnjih pola sata prvog poluvremena Cerničani su apsolutno nadmoćniji, stisli su suparnika na njihovu polovicu i samo se očekivao pogodak. Prilike su se nizale, ali gola nije bilo. Najveća je bila u 30. minuti kada je Martinović idealno centrirao, lopta je prešla vratara, Terzić i Vlaović su natrčali, ali ni jedan nije uspio ubaciti loptu u prazan gol. Pet minuta kasnije nakon udarca iz kuta Juraković je u velikoj prilici da iz blizine na prvoj vratnici ubaci u gol, ali mu vratar brani. I možda najveća prilika utakmice kada je Mario Pavelić izbio pred vratara nakon udarca iz kuta i kada je iz blizine mogao birati koji kut želi, jer je vratar ostao skamenjen na crti, Mario udara glavom loptu upravo u njega. U nastavku Mladost igra konkretnije i još više ofenzivnije što donosi ploda. Jedna brza akcija počela je od Akmačića koji je dodao do Vlaovića, a ovaj šalje upotrebljiv centaršut do Marija Pavelića. Pavelić šalje loptu glavom u bliži kut za 2:0 i iskupljenje se za promašaj iz prvog dijela. Nije proteklo ni 4 minute, a Mario Pavelić ponovno pogađa. Akmačić je oduzeo loptu na lijevom boku i produžio do Kalića koji kreće u brzi napad, ulazi u kazneni prostor i snažno tuče. Loptu vratar odbija nažalost za njega do natrčalog Marija Pavelića koji prisebno loptu sprovodi u mrežu za veliki 3:0. Cerničani i dalje silovito napadaju, redaju se prilike, gol je visio u zraku, ali novog pogotka nema. I gosti redaju svoje protunapade, ali nije bilo opasnosti za promjenu rezultata. No, što nije uspjelo njima načinila je Mladost u 88. minuti utakmice. Akmačić je uputio jednu dubinsku loptu za spretnog i brzog Milu Pavelića, koji je ušao u igru u 69. minuti umjesto Marija Vlaovića. Mile je solo prodorom utrčao s desna pred gol Olimpije i razantnim udarcem matirao vratara Osječana. Tako je Mladost više nego zasluženo u jednoj vrlo dobroj igri pobijedila Olimpiju sa visokih i više nego zasluženih 4:0. Tu pobjedu su izborili: Kao, Mario Pavelić (od 77. Videc), Kalić, Juraković, Matej Vlaović, Lukšić, Akmačić, Mulac, Terzić, Martinović (od 75. Štivin), Mario Vlaović (od 69. Mile Pavelić) uz trenera Dinka Terzića.