Visoka pobjeda rukometaša

399 0

1. listopad 2011. – Večeras su rukometaši Nove

Gradiške u prvoj domaćoj utakmici 2.Hrvatske rukometne lige, skupina sjever, u vrlo kvalitetnoj, borbenoj i zanimljivoj utamici zasluženo pobijedili solidni sastav Orahovice sa 39:26 (18:10). U prvom dijelu, posebno u prvih desetak minuta, obrane jedne i druge momčadi bile su toliko dobre, da se dogodilo nešto što nismo dugo vidjeli na rukometnoj utakmici – u prvih 10 minuta nije postignut niti jedan pogodak! Prosto nevjerojatno za drugoligašku utakmicu. A tada su gosti poveli, a Miletić u 11. minuti izjednačuje (1:1). Vrijedno je istaći da gosti u 2. minuti nisu iskoristili sedmerac, ali su u 12.minuti poveli s 2:1. Novogradiščani tada preuzimaju inicijattivu i golovima Ćosića (2:2), Miletića (3:2), Prše (4:2), Sertića (5:3) i Miletića (6:3) nakon 15 minuta igre dominiraju i uspješnom dubokom zonom i oštrinom u obrani odolijevaju svim i brojnim napadima gosta. Sertić povećava na 7:4, Prša iz sedmerca na 8:5, a Ivanišević u 21. minuti svojim prvim golom na 9:5. Dobroj, brzoj i ofenzivnoj igri pridonosi izvrsni Sertić svojim četvrtim golom za 10:6, a Mihić u 23. (11:6), a Prša u u 24. minuti (12:6) i ponovno u 26. na 15:8. Gosti u međuvremenu uspijevaju s 2 sednerca smanjiti na 16:10, a nakon pogotka Ivaniševića. Međutim, u zadnjoj minuti Prša iz svoga trećeg sedmerca povisuje na 17:10, večeras izvrsni Sertić doslovce u zadnjoj sekundi 30.minute postiže rezultat prvog poluvremena od 18:10.

U nastavku Marko Sertić postiže svoj šesti pogodak za 19:10, Miletić s 2 gola 21:10, Zaužel u 35.minuti 22:11, a u 36. minuti Sertić svojim sedmim golom dovodi Novogradiščane u vodstvo od 23:13. Ta razlika od desetak golova stalno se sada održava, Novogradiščani diktiraju tempo, ali opasni gosti konstantno prijete, pa na gol naše momčadi i oni uzvraćaju pogotkom. U 42. minuti Miletić s krila pogađa za 25:16, Prša minut kasnije za 26:17, Ivanišević (27:18), Penić sjajno brani dva zicera, a Mihić u 45. minuti povisuje na 29:19, pa u istoj minuti iz kontre na 30:19. Kontru ima i Miletić nakon ukradene lopte za 31:19 u 48. minuti, kada i Ćosić poentira za 32:19. Nekoliko minuta kasnije Ćosić dobiva treći žuti karton i crveni isključujući i mora napustiti igralište.Međutim, naši rukometaši nastavljaju vrlo dobrom igrom, na golu je sada Penić koji isto brani dva zicera, a u 53. minuti Mihić najprije povisuje na 34:20, a samo minutu kasnije i na 35:21. U završnici utakmice Sertić postiže svoj 9 pogodak na utakmici (36:23), a Penić brani sedmerac! Utakmica završava u velikom stilu dominacijom Novogradiščana koji slave svoju prvu pobjedu među drugoligašima u novoj sezoni (39:26).Golove su postigli: Filip Prša 9, od toga 3 iz sedmeraca, a jedan nije iskoristio, Marko Sertić također je postigao 9 golova, ali sve iz igre, zatim Marko Miletić 7, Mladen Ivanišević i Igor Mihić po 5, Marko Ćosić 2, te Zdravko Zaužel i Dominik Barun po 1 gol.

Još su igrali: Filip Penić, Bruno Curić, Dino Latal i Ivan Dujić, uz trenera Ivana Sertića.