UZ DAN ŠKOLE “MATO LOVRAK”

2371 0

U petak 13. travnja svečano, ali i radno, Dan škole obilježili su učenici i učitelji OŠ „Mato Lovrak“ Nova Gradiška. Središnji je događaj Dana škole bila priredba u Domu kulture.

 

U prepunoj kazališnoj dvorani Relković predstavljen je kazališni uradak učenika i učitelja Škole „CRVENKAPICA“. Predstavu su pratili i gosti Lovrakovaca: dogradonačelnica dr. Ljepša Rakas-Vujčić, ravnateljica OŠ Ljudevita Gaja prof. Helena Kudra te brojni roditelji, bivši i sadašnji učitelji i učenici Škole.

Poznatu bajku o djevojčici s crvenom kapicom u suvremenu su kazališnu priču, s motivima i anegdotama iz učeničkog svakodnevnog života, zajednički adaptirali ravnatelj škole Mirko Golovrški i učiteljice Đurđa Grgić i Željka Trlin.

Predstava je izmamila osmijeh i suze radosnice svih nazočnih. Do suza su se smijali simpatičnom i šeprtljavom vuku (S.Figurić), odvažnoj Crvenkapici (S. Šefer), mami koja mrzi čips iz „Grge“ i kuha ukusne čušpajze (L.Ivanišević) i baki koja zna kako srediti vuka (D.Bogdanović).

Vrhunski su igrali i mala glumačka družina zečića, ptičica i medvjedića koji su pjesmom dočarali život u šumi, a isto tako vrhunski na gitarama su ih pratili mladi gitaristi – učenici Škole.

Scenografija je djelo učitelja Gordana Bijelića, spremača Damira Burcara i domara Dubravka Bakunića.

Publika je trud redatelja, scenarista i scenografa nagradila velikim pljeskom.

 

 

Related Post

POUMAR

Autor - 11/05/2012 0
U četvrtak 10.svibnja novogradiški ljubitelji klasične glazbe imali su prigodu uživati u pijanističkom koncertu OD DORE DO BLUESA koji je…

GRANIČARI SVOME GRADU

Autor - 10/12/2012 0
Gradu i župi u čast Hrvatsko pjevačko društvo Graničar održalo je tradicionalni svečani koncert 8. prosinca u Domu kulture.

GLEDALI SMO MJEHUR OD SAPUNICE

Autor - 24/09/2012 0
U organizaciji POUMAR-a na daskama dvorane Relković u subotu 22.rujna 2012. počela je nova kazališna sezona. Otvorili su je zagrebački…