CVIJETNICA U OKUČANIMA

1929 0

Milorad Oršulić – Mican

OKUČANI 18. travanj 2011. – Na Cvjetnicu, Nedjelju Muke Gospodnje brojni okučanski vjernici okupili su se ispred crkve sv. Vida u Okučanima. Prisjetili su se ulaska Gospodina našega Isusa Krista u Jeruzalem. Okučanski župnik, fra Damir Pavić blagoslovio je maslinove grančice a nakon naviještena evanđelja o

Isusovu ulasku u Jeruzalem krenula je procesija prema crkvi gdje  je održano euharistijsko slavlje sa svečanim izvještajem o Isusovoj muci i smrti. Vjernici župe sv. Vida na čelu sa župnikom organiziraju cjelonoćno bdjenje klanjanje – klečanje ispred Presvetog oltarskog sakramenta od 19,00 sati na Veliki četvrtak (po završetku obreda Velikog četvrtka) do 09,00 sati na Veliki petak kada će početi Put križa.

Na taj način će se vjernici pripremiti za proslavu najvećeg kršćanskog blagdana USKRSA!

Isped crkve župnik je blagoslovio maslinove grančice

Nakon blagoslova grančica, u procesiji, s pjesmom, su se vjernici uputili u crkvu

 

Tijekom cijele korizme na ulazu u crkvu sv. Vida u Okučanima je stajao natpis sa slikom “ŽIVOT SAM SVOJ DAO ZA TEBE, ZAŠTO ME PSUJEŠ” 

U crkvi je održano euharistijsko slavlje sa svečanim izvještajem o Isusovoj muci i smrti 

Related Post

TRAŽE SE RADNICI

Autor - 18/06/2012 0
OKUČANI, 18. lipnja 2012. – Da Okučanci počnu živjeti od svoga rada, a sve manje ovisiti o socijalnim potporama trebala…

OPĆINA OKUČANI

Autor - 28/06/2012 0
OKUČANI 28. lipanj 2012. – Vjernici župe sv. Vida iz Okučana su se pridružili proslavi sv. Ive u Podmilačju kako…