MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADEŽI CRVENOG KRIŽA

2177 0

NOVA GRADIŠKA, 23. travanj 2012. – U Borovu naselju kod Vukovaru u subotu je održano Međužupanijsko natjecanje mladeži Hrvatskog Crvenog križa iz Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije.

Potvrdilo je cilj natjecanja, a to je naučiti mlade ljude solidarnosti i humanosti, te obučiti ih u pružanju prve pomoći. Sve su ekipe pokazale zavidno teoretsko i praktično znanje u pružanju prve pomoći.

 

Kako doznajemo od Franje Pavlovića, ravnatelja Gradskog društva CK Nova Gradiška i ravnatelja Crvenog križa Brodsko-posavske županije, sudjelovalo je osam ekipa iz osnovnih i sedam ekipa iz srednjih škola. Ekipe s područja naše županije postigle su dobar rezultat. Drugo mjesto osvojile, u kategoriji podmlatka ekipa Osnovne škole „Ljudevit Gaj“ Nova Gradiška, a u kategoriji mladeži ekipa Klasične gimnazije Slavonski Brod. Treće mjesto u kategoriji mladeži osvojila je ekipa Gimnazije Nova Gradiška.

Related Post

Dječji pokladni dan

Autor - 18/02/2012 0
NOVA GRADIŠKA, 18. veljače 2012. – Tradicionalno, pokladni dani u Novoj Gradiški počeli su dječjom pokladnom povorkom ulicama grada i…

Miss universe

Autor - 09/12/2011 0
NOVA GRADIŠKA, 9. prosinac 2011. – Zamjenici gradonačelnika dr. Lješa Rakas-Vujčić i Milan Mateša, te Dinka Matijević, direktorica Turističke zajednice…