Cerničani pokleknuli u Otoku

1188 0

21. studeni 2010. – Nogometaši Mladosti u predzadnjem kolu

jesenskog dijela natjecanja 3.HNL gostovali su kod snažne momčadi Otoka i odigrali derbi utakmicu Treće hrvatske nogometne lige, skupina Istok. Iako je vladala velika neizvjesnost, obzirom na kvalitetu obje momčadi, ipak su navijači Mladosti vjerovali da će njihova momčad odigrati bar neodlučno kako bi zadržala status vodećeg na prvenstvenoj tablici. Nažalost, to se nije dogodilo, jer su Cerničani poraženi i to s minimalnih 0:1, pa je najopasniji pratitelj Podravina prestigla Mladost i s jednim bodom prednosti trenutačno vodi na čelu 18 klubova Treće hrvatske nogometne lige. Taj jedini pogodak pao je u 20. minuti prvog poluvremena i to na zaista neobičan i nesretan način. S pozicije lijevog boka Otok je izveo slobodni udarac, a vratar Cerničana Marko Kao, kada je bio u prilici obraniti snažni šut, pokliznuo se na mokrom terenu i nije uspio uhvatiti loptu koju on obično u takvim prilikama sigurno brani. Na taj način domaćin je poveo s 1:0. Nije to bio znak za uzbunu, jer je još ostalo do kraja utakmice velikih 70 minuta, tako da se očekivalo da će Mladost preko svojih napadača uspjeti realizirati neke prilike i izvući s derbi utakmice makar jedan bod. Nažalost, to se nije dogodilo, što je i rijetkost, jer su Cerničani najefikasnija momčad lige. Naime, bilo je vrlo mnogo prilika, kako u prvom, a još više u drugom poluvremenu.Tada je trener Mladosti Dinko Terzić, u želji da čim prije izjednači, ubacio u napad i robusnog Jurakovića i cijelu momčad orjentirao napadački. Međutim, brojne prilike nisu bile realizirane. Treba reći da je i domaćin imao svoje prilike, koje su obrana, pa i vratar Kao, uspješno spriječili. Domaćini su koristili napadačku igru Cerničana u završnici utakmice i onda brzim protunapadima ugrožavali gol Mladosti, ali nisu uspjeli postići pogodak iz igre, tako da je ostao rezultat iz poluvremena 1:0 u korist domaćina.. Treba svakako istaći velike prilike koje su imali Cerničani u drugom poluvremenu, posebno Matej i Mario Vlaović,ali nisu uspjeli izjednačiti. Međutim, najbolju priliku i vjerojatno odlučnu za konačni ishod susreta imao je mladi Martinović u 89. minuti kada je izbivši u kontranapadu pred gol Otoka, a u želji da što preciznije pogodi mrežu domaćina, gađao kut, ali nije pogodio, pa je lopta samo par centimetara pored vratnice otišla kraj gola, kada su svi već vidjeli izjednačujući pogodak. Šteta za taj promašaj, kao i za gubitak bodova, jer bi u protivnom Cerničani već u Otoku mogli proslaviti naslov jesenskog prvaka. A sada, međutim, ne ovise samo o sebi, nego i o Podravini koja je sada sa 33 boda na prvom mjestu, a Cerničani su drugi s 32 boda. Odluka pada na utakmici Nedelišće – Podravina koje se igra u subotu i svi Cerničani trebaju navijati za Nedelišće, koje je kako je poznato, vrlo negostoljubivo na svo terenu za sve gostujuće momčadi. Tu Cerničani vide svoju šansu, jer u koliko ta utakmica završi bez pobjednika, Cerničani su prvi, kao i kad bi završila pobjedom Nedelišća. Ako pobijedili momčad iz Ludbrega, onda su oni s bodom prednosti jesenski prvaci. Naravno, sve to uz predpostavku da u nedjelju Mladost pobijedi na svome terenu Slobodnicu, što se svakako očekuje. Nedeljna utakmica Mladost – Slobodnica je u 13,30 u nedjelju, pa je to prilika da se brojni gledatelji prijatelji nogometa i navijači Mladosti oproste od svoje momčadi, koja će biti, a u nedjelju će se to već i znati, ili prva, ili druga, na prvenstvenoj tablici. U svakom slučaju vrijedi doći i pozdraviti nogometaše Mladosti koji su ove jeseni postigli jedan od najboljih plasmana u natjecanju Treće hrvatske nogometne lige uopće do sada.