Novogradiški rukometaši pobijedili Slatinu

999 0

27. studeni 2010. – Nakon utakmice rukometašica igrala je

momčad Nove Gradiške u natjecanju Druge hrvatske rukometne lige, Sjever, protiv vrlo dobre momčadi Slatine. Novogradiščani su nakon vrlo dobre, do krajnjih granica borbene i efikasne igre zasluženo pobijedili Slatinu sa 33:30 (16:18). Bila je to vrlo oštra, izrazito obostrano borbena i uistinu kvalitetna igra oba sastava, ali posebno Novogradiščana. Već od prve minute sjevale su kontre, brze akcije, raznovrsni udarci i zadovoljstvo jer su naši poveli pogocima Zaužela i Prše s 2:0. U tim prvim trenucima Dino Latal na golu obranio je dva zicera i omogućio Orelju u kontri poentiranje za 3:0. Prša u 7. minuti na sebi svojstven način preko zone povisuje na 4:1. Gosti su u protunapadu izveli nekoliko vrlo učinkovitih akcija, pa stižu do 4:3, Sertić diže na 5:3, a Mladen Ivanišević u 9. minuti postiže svoj prvi gol za 6:4. Matej Orelj postiže 7:5, ali u 14. minuti nakon dva naša promašaja kontra Slatine izjednačava na 7:7. Filip Prša uzvraća visokim skok šutom i pogotkom na 8.7, Slatina opet izjednačuje na 8:8 i vodi s 9.8. Ivanišević izjednačuje na 9:9, gosti iz sedmerca vode sa 10:9, a Marko Ćosić u 18. minuti postavlja 10:10. Na golu je sada Dino Latal koji sjajno brani dva uzastopna pokušaja suparnika, Sertić u kontri izjednačava na 11:11. Gosti odlaze na 2 gola prednosti, ali Marko Sertić smanjuje na 12:13. Od te 22 minute do 27. nastaje period kada našim rukometašima ništa nije polazilo za rukom pa Slatina vodi s velikih 16:12, pa i 17:13. Marko Sertić opet krade jednu loptu i u solo prodoru smanjuje na 14:17, minutu prije poluvremena još jednom čini repeticiju i postiže rezultat poluvremena od dva gola prednosti za Slatinu (16:18). U nastavku Marko Miletić poentira za 17:18, a Zaužel izjednačuje rezultat na 18:18 u 35. minuti. A tada nastaje žestoka borba za prestiž. Marko Sertić postiže svoj šesti pogodak i u 36. minuti izjednačava na 19:19.Filip Penić ponovno brani zicer, a Marko Sertić u 37. minuti dovodi Novogradiščane u vodstvo (20:19). Mladen Ivanišević postiže svoj prvi pogodak u nastavku za 21:19, pa Matej Orelj i za 22:19. Suci isključuju naša dva igrača, ali večeras odlični Sertić i s dva igrača manje postiže pogodak, Penić dva puta uzastopno brani teške lopte, suci isključuju i Sertića u 42. minuti, ali Ćosić i s igračem manje poentira (25:20) u 43. minuti i utakmica je prelomljena. Nova Gradiška dominira, Slatina polako gubi na snazi, ali suci im vraćaju moral jer ponovno naši igraju s 4 igrača u polju. No, to ništa ne znači jer sada golove postižu i Prša, i Ivanišević i Orelj, i Miletić, a osobito Sertić. Naši rutinerski završavaju utakmicu i zasluženo pobjeđuju vrlo jaku Slatinu s 33:30. Naši rukometaši su odigrali vrlo dobro, hrabro, borbeno i osobito efikasno. Vrijedi istaći da je gledalište bilo vrlo dobro popunjeno i nisu požalili jer su vidjeli jednu izvrsnu utakmicu.

Strijelci su večeras bili: Marko Sertić 8, Matej Orelj i Filip Prša 6, Marko Miletić i Mladen Ivanišević 4, Marko Ćosić 3 i Zdravko Zaužel 2.

Još su igrali: Filip Penić, Marko Lončarević, Domagoj Petričević, Karlo Milinović, Dino Latal i Ivan Dujić, uz trenera Ivana Sertića.