Slavonka pobijedila Tenju

1092 0

27. studeni 2010. – Večeras su rukometašice Slavonke u 9. kolu natjecanju Treće hrvatske rukometne lige, Istok, nakon velike borbe, mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti zaslužemo pobijedile vrlo dobru ekipu Tenje s 24:21 (14:14). Gotovo cijelo prvo poluvreme vodila se izjednačena borba sa čestim izjednačavanjem rezultata. Tako je bilo 1:1, 2:2, 3:3, 4:4 do 5. minute, a tada mlada Sokić sjajno brani dva zicera, Jasna Čulina postiže svoj četvrti pogodak za 5:4 i peti za 6:4. Samardžić sjajno pogađa s krila za 7:5, Čulina iz kontre postiže 8:6. Čulina i dalje je prvi strijelac utakmice, jer pogađa iz vana i u 18. minuti utakmice ima i osmi gol na svom kontu, iako joj je dvije minute ranije vratarka Tenje obranila sedmerac. Brze igračice Tenje koriste dvije nerezonski izgubljene lopte i izjednačuju na 10:10, pa i vode s 12:11. Međutim, do poluvremena Vesna Lukačević postiže vrlo važne golove i sjajna i uporna Antonija Samardžić s krila, tako da je rezultat izjednačen na 14:14. U nastavku Slavonka opet igra vrlo agresivno, obrana obavlja veliki dio posla, a Čulina ponovno promašuje sedmerac, ali odmah poentira u kontranapadu. Suci olako dosuđuje sedmerac za gošće i one ponovno izjednačuju na 15:15, Čulina postiže i sedmi gol i prosto je nezaustavljiva, pa joj daju „flastera“, ali ubrzo odustaju jer nisu uspjeli zadržati večeras izrazito najbolju igračicu Slavonke. Prati je u stopu brza i efikasna Antonija Samardžić koja postiže već peti gol, pa Slavonka vodi s 18:15. U međuvremenu Barbara Sokić skida dva zicera i nekoliko kontri sjajnim obranama i to je dalo elana Slavonki koja igra vrlo dobro. Slobodno možemo reći da joj je to bila najbolja utakmica ove jeseni. Jer treba znati da je Tenja vrlo dobra ekipa. U završnici utakmice Slavonka drži postignutu prednost od 3 do 4 gola razlike i rutinski je privodi kraju. U tom dijelu raspucala se i Patra Maras, pa i Anita Štivičić, a da ne kažemo Jasna Čulina. Sve u svemu, jedna vrlo dobra igra Slavonke i zaslužena pobjeda.

Golove su postigle: Jasna Čulina 10, Antonija Samardžić 5, Vesna Lukačević 4, Petra Maras 3, Anita Štivičić 2,

Te su još  igrale i – Mihaela Sjeverac, Irena Čondrić, Maja Milinović, Danijela Štivičić i Barbara Sokić, uz trenera Miroslava Samardžiju.