ŽUPA SV.JURJA I OSNOVNA ŠKOLA

1989 0

VRBOVA, 30. rujan 2014. – U župnoj crkvi svetog Jurja u Vrbovi, tradicionalnom suradnjom župe i Osnovne škole, svečano su obilježeni Dan župnog klanjanja i Dan zahvalnosti za Božja dobročinstva.

 

Svečanu euharistiju slavio je vlč Pejo Oršolić, župnik u Brodskom Stupniku, u koncelebraciji s arhiđakonom Posavskog arhiđakonata Požeške biskupije, msgr Antunom Prpićem, zatim dekanom Novokapelačkog dekanata, Goranom Mitrovićem te sa svećenicima dekanata i rodom iz Vrbove. Misi su bila nazočna školska djeca, zajedno s učiteljima i ravnateljicom, Melitom Selichar.

 

U nadahnutoj propovijedi, Oršolić je govorio značenju i snazi euharistije te o važnosti ljubavi prema bližnjemu. Domaći župnik, Stjepan Bakarić, zahvalio mu je na slavljenju mise, kao i braći svećenicima na dolasku u župu. Nakon mise, Oršolić je blagoslovio kruhove, peciva, kolače i druge darove, koje su nazočni blagovali, zahvaljujući Božjem dobročinstvu, plodovima zemlje i rukama majki školske djece, koje su pripremile obilje svega.

 

Tijekom dana, vjernici vrbovačke župe dolazili su i klanjali se pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, po ustaljenom rasporedu.

 

Tekst i fotografije: Višnja Mikić

Related Post

POŽEŠKA BISKUPIJA

Autor - 13/07/2016 0
POŽEGA – Biskup Antun Škvorčević uputio je svim župnim uredima Požeške biskupije dopis s odredbom o uzdignuću slavlja sv. Marije…