Marija Gašparović prvakinja Regije

834 0

20. prosinac 2011. Održano je pojedinačno kuglačko prvenstvo

Brodsko-posavske županije za seniorke gdje su sudjelovale i novogradiške kuglačice. Prvi dan natjecanja na kuglani Dom HŽ-a Slavonski Brod naša kuglačica Vesna Đapić imala je najbolji rezultat 578 čunjeva i time oborila rekord kuglane. Druga je bila Zdenka Briški KK Obrtnik Slavonski Brod, a Marija Gašparović bila je treća. Drugog dana natjecanje se odvijalo na kuglani Vijuš te je i u konačnici prvo mjesto zauzela Vesna Đapić, 2. je bila Marija Gašparović, a 3.Zdenka Briški iz Sl. Broda. Sudjelovale su i slijedeće naše kuglačice i zauzele ovaj plasman: 4. Ljubica Dokuzović, 6. Snježana Džajkić, 8. Nada Ugrešić, 12. Kata Ćutić, 13. Vjekoslava Karešin,15. Štefanija Milinović.

Ovog vikenda održano je i pojedinačno prvenstvo Regije Istok. Prvog dana natjecalo se na kuglani Pampas u Osijeku, a drugog dana na kuglani Fortuna u Đakovu. U konkurenciji 20 kuglačica naslov prvakinje pripao je Novogradiščanki Mariji Gašparović sa osvojenih ukupno 1132 čunja. Drugo i treće mjesto pripalo je Đakovčankama Daliji Perković i Heleni Korbar. Uspjeh Marije je tim veći jer se natjecalo 7 kuglačica Tvin Virovitica koje nastupaju u 1. Hrvatskoj kuglačkoj ligi. Prve tri kuglačice stekle su pravo sudjelovanja na Državnom prvenstvu koje će se održati 7. do 9. siječnja u Ozlju. Iz novogradiškog kluba sudjelovale su još Vesna Đapić koja je osvojila 8. mjesto i Ljubica Dokuzović koja se plasirala na 19. mjestu.