foto: Andrej Smolić
Danas je u sklopu proslave 40. obljetnice mjesnog kluba Soko AKZ odigran jubilarni turnir na kojem su sudjelovali: Mladost iz Cernika, Slavonija iz Bodovaljaca, Posavac iz Davora i Graničar iz Laza. Utamice su ujedno odigrane i za 1. kolo Kupa na području Nogometnog središta Nova Gradiška, analogno dogovoru na nedavnom plenumu klubova u Cerniku. Po hladnom vremenu i mokrom terenu od kiše u subotu su igrali Mladost i Slavonija. Pobijedila je Mladost s 3:1(2:1). Povela je Mladost golom Mateja Vlaovića u 15. minuti, na 2:0 povisio je Vjekoslav Juraković u 21, a krajnji rezultat prvog dijela postavio je Marijan Brkanac iz kaznenog udarca u 29. minuti (2:1). U nastavku pao je samo jedan gol kojeg je postigao ponovno Vjekoslav Juraković 10 minuta prije kraja (3:1). Zahvaljujući toj pobjedi Cerničani su postigli dupli uspjeh jer su se plasirali u finale turnira i ujedno plasirali u dalje kolo Kupa. Utakmicu je sudio Robert Vukšić iz Cernika. U drugoj utakmici turnira uz dosta uzbuđenja Graničar iz Laza pobijedio je Posavac iz Davora s 3:1, iako su Davorci dobili prvo poluvrijeme s 1:0 pogotkom Stjepana Matoševića u 35. minuti. U nastavku Graničar izjednačuje samo dvije minute nakon odmora preko Nikole Čolakovca (1:1). Međutim, Davorci su držali taj neodlučni rezultat sve do pred kraj utakmice kada Graničar u samo jednoj minuti (87.) postiže dva gola i pobjedu od 3:1. Najprije je Marijan Mihaljevića postigao vodeći pogodak (2:1), a u istoj minuti nakon prekršaja u vratarevom prostoru Krunoslav Butumović iz kaznenog udarca postiže 3:1 pobjedu Graničara. Tako je i Graničar poput Cerničana postigao ulazak u finale turnira i plasman u dalje kolo Kupa. Utakmicu je sudio Josip Živković iz Cernika.
NK Mladost – Cernik
Danas je odigran finale turnira gdje su igrali Graničar i Mladost. Bila je to utakmica puna tempa, velike borbenosti, oštrine i neizvjesnosti. Naime, Graničar je poveo iz kaznenog udarca već u 15. minuti, a strijelac je bio Krunoslav Butumović. Nije prošlo ni 8 minuta, a sudac Robert Vukšić ponovno je pokazao na bijelu točku, ali ovaj puta za momčad Mladosti. Uspješni izvođač bio je rutiner Mile Pavelić, pa je u 23. minuti rezultat bio izjednačen (1:1). Dalje se vodila žestoka borba za pobjedu. Odluka je pala u 38. minuti kada je pogodak za Cerničane postigao Matej Vlaović i tako je Mladost postala pobjednik jubilarnog turnira u Orubici.
NK Graničar – Laze
Utakmicu je sudio Robert Vukšić iz Cernika. Za MLADOST su igrali: Lucić, Mile Pavelić, Kalić, Mulac, Matej Vlaović, Juraković, Akmačić, Martinović, Terzić, Kulić, Lukšić, još su igrali Videc, Mario Pavelić, Marijanović, Lurjaković, Jurić, Junašević, Galik, Ivan Vlaović, trener Dinko Terzić. GRANIČAR: Plavac, Marko Butumović, Novoselac, Blašković, Družić, Čolaković, Babić, Blažević, Krunoslav Butumović, Marijan Mihaljević, Dražetić, još su igrali: Damir Grganić, Denis Grganić, Dario Mihaljević, trener Damir Raos.
NK Soko AKZ – Orubica
NK Blato – Zagreb
NK Soko AKZ – Orubica