Proglašeni najbolji sportašice i sportaši u županiji u 2017. godini

831 0

Autor pbz.hr

Slavonski Brod 21. veljače 2018. – U Domu HVIDR-e jučer je, u organizaciji Zajednice športskih udruga i saveza Brodsko-posavske županije održana svečanost proglašenja sportaša županije u 2017. godini na kojoj je nazočili su i zamjenici župana Stjepan Bošnjaković i Damir Mirković.

Mirković  je pohvalio dosadašnju suradnju sa Zajednicom kao i ostalim udrugama u sportu te izmeđuostalog istaknuo: „Moram istaći da Brodsko-posavska županija veliku pažnju poklanja upravo unapređenju športa i ponude o čemu svjedoče brojni projekti s područja športa u svim dijelovima naše županije podjednako, jer svijest o korisnosti športa treba razvijati od najmlađih dana. Također, o tome govore i brojna druga ulaganja u šport, kojima nastojimo dodatno potaknuti i obogatiti športski život ovoga kraja. Da li u tome uspijevamo najbolje govori činjenica da zapaženih rezultata i odličja iz ovog dijela Lijepe naše ima doista mnogo, što samo potvrđuje činjenicu kako je ovaj kraj i ova županija pravi “rasadnik” uspješnih sportaša.Svim laureatima i dobitnicima čestitam od srca, vjerujući da će i u budućnosti nastaviti nizati odlične uspjehe.” – rekao je zamjenik župana Damir Mirković

Predsjednik Zajednice športskih udruga Brodsko-posavske županije Josip Samarđić u svom obraćanju okupljenima izjavio je slijedeće: „Po rezultatima i ove godine dominantni sportaši su kajakaši i odbojkašice Nove Gradiške- Na temelju svoga mukotrpnog rada svih ovih godina oni beru rezultate svoga djelovanja. Svakako treba pohvaliti i čestitati svim sportašima županije na rezultatima, na trudu i vrhunskom radu u vremenu koje je i financijski vrlo izazovno. Ja ih molim da u istom duhu nastave, i da nas i dalje razveseljavaju svojim dobrim rezultatima”

U sklopu jučerašnje svečanosti najprije su dodijeljene nagrade i priznanja za životno djelo i izuzetan doprinos razvoju sporta, a dobili su ih:

Josip Weberiz Slavonskog Broda – posthumno

Miroslav Buljaniz Slavonskog Broda

Antun Živić iz Starog Petrovog Sela

dr. Damir Japundžić iz Nove Gradiške

Nagradu za obljetnice postojanja i uspješnog rada, primili su:

Nogometni klub Oriolik Oriovac za 94 godine postojanja i uspješnog rada.

Rukometni klub Slavija Staro Petrovo Selo za 64 godine postojanja i uspješnog rada.

Nagrada za najuspješniji rezultat kluba mlađih dobnih uzrasta, pripala je

Nogometnom klubu Marsonia Slavonski Brod, koji je u 2017. bio amaterski prvak Hrvatske u kategoriji starijih pionira.

Nagrade za najuspješniji rezultat u konkurenciji pojedinaca mlađih dobnih uzrasta, pripale su:

Mihaelu Grivičiću, Kuglački klub Zanatlija Slavonski Brod.

Prošle godine osvojio je dvije zlatne i jednu brončanu medalju na Svjetskom kuglačkom prvenstvu u Njemačkoj.

Gabrijelu Veočiću, Boksački klub Brod Slavonski Brod

U 2017. godini osvojio je 2. mjesto na Juniorskom Europskom prvenstvu u boksu i proglašen je za najboljeg boksača Hrvatske u juniorskoj konkurenciji.

Lukasu Jurakiću, šahovski klub Đuro Đaković Slavonski Brod.

U 2017. osvojio je 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske za kadete i postao član reprezentacije Hrvatske.

Potom su uručena pisana priznanja mladim županijskim darovitim sportašima.

Primili su ih:

Nikola Birač, Ivano Karić, Luka Birač, Borna Kujundžić, Ana Lujić, Dora Has(Karate klub Slavonski Brod)

Anita Jelković, Kristina Županić, Lara Smolić, Rea Špiranović, Željka Sokolović, Nina Novak, Ana Katarina Babić, Rea Sudar, Enola Delić (Ženski košarkaški klub Brod Slavonski Bro

Mirta Bogdanović, Ines Jeličić, Klara Kajfaž, Margareta Mesić (Rukometni klub Slavonka Nova Gradiška)

Tvrtko Štefančić, Toni Prusina, Lana Solar, Petra Lesar, Lorena Šeremet (Atletski klub Marsonia Slavonski Brod)

Mihaela lazić, Iva Šarić, Monika Vojvodić, Ivona Vukojević, Ema Poljac, Edita Poljac, Magdalena Zirdum, Ana Rosandić, Gabrijela Bertolović, Valnea Slanček, Monika Buconjić, Leona Šarić, Marija Fastić Pajk, Leonarda Šebalj, Ena Ivanković, Nika Kurdija, Maja Duspara, Klara Rimarčuk, Ana Ilakovac, Magdalena Kavka (Ženski košarkaški klub Brod na Savi Slavonski Brod)

Rafael Kolundžić, Kristijan Katanić, Gabrijel Jagodar, Dominik Kolundžić, Petar Kolundžić, Dominik Hećimović, Ivan Martić, Stjepan Ivezić, Benedikt Kolundžić, Karlo Pejić, Valentina Pesić, Magdalena Bertolović, Klara Čuletić, Dajana Posavac, Katarina Katić, Samantha Prozorac, Katarina Katić, Ivan Knežević(Kajak kanu klub Oriolik (Slavonski Kobaš)

Viktorija Rašić, Romana Liška, Ema Elkaz, Dora Marjanović, Lana Mikolčević, Gabrijela Fontana, Sara Crnojević (Odbojkaški klub Posavina Brod Slavonski Brod)

Lucija Dakić, Miriam Balunović (Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška)

Darko Erceg, Gabrijel Babić, Rene Barić, Luka Martinović, Ina Tambur, Ema Erceg, Domagoj Babić, Ivan Fran Arar, Mateo Karakaš, Vili Čerić, Adam Akšamović, Hana Čerić, Dora Opačak, Rea Kruljac, Virginia Lepoglavec, Juraj Rašić (Kajak kanu klub Marsonia Slavonski Brod)

Antonio Pavlešin, Jure Lipovac, Luka Lipovac, David Orkić, Mihael Galetović, Noa Sebastijan Jukić, Barbara Galetović, Nika Đukić, Petra Marić, Antonela Orkić, Ivona Čubrilo, Katja Vukoje, Leona Pavlešin (Kajak kanu klub Olimpik Slavonski Brod)

Ivona Riđan, Lena Ostojić, Lara Halajko, Ema Halajko, Ana Gusak, Elena Karlović, Sara Karlović, Antonio Tolić, Fran Jelić, Lea Garić, Mirko Škrinjar, Dominik Škrinjar, Filip Dankić, Dora Vučković (Tenis klub Brod Slavonski Brod)

Prigodne statue i pisana priznanja dodijeljena su najuspješnijim županijskim školskim društvima:

Osnovna škola Dragutin Tadijanović Slavonski Brod u konkurenciji osnovnih škola.

Elektrotehnička i Ekonomska škola Nova Gradiška u konkurenciji srednjih škola.

Plaketom i pisanim priznanjem nagrađena je najbolja sportašica s invaliditetom:

Senka Babaček, članica udruge Loco-Moto i Boćarskog kluba Dan Slavonski Brod.

Na Prvenstvu Hrvatske za paraolimpijce osvajila je 3 zlatne i brončanu medalju u različitim disciplinama.

Za najuspješnije ženske ekipe proglašene su:

1. mjesto: Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška (članice 1. Hrvatske odbojkaške lige)

2. mjesto: Ženski košarkaški klub Brod na Savi Slavonski Brod (članice Prve ženske lige)

3. mjesto: Ženski košarkaški klub Brod Slavonski Brod (članice 2. Lige-istok)

Za najuspješnije muške momčadi proglašeni su:

1. mjesto: Kajak kanu klub Olimpik Slavonski Brod (Prvaci Hrvatske u 2017.)

2. mjesto: Stolnoteniski klub Obrtnička škola Brod Slavonski Brod (U 2017. postali članovi

HEP Superlige Hrvatske)

3.Šahovski klub Đuro Đaković Slavonski Brod (U 2017. članovi 1. Hrvatske šahovske lige)

Najuspješnijom sportašicom županije proglašena je kanuistica KKK Marsonia Slavonski BrodVanesa Tot(seniorska prvakinja Hrvatske u kajaku jednokleku i članica reprezentacije Hrvatske).

Druga je bila kajakašica Olimpika Dunja Lipovac (višestruka prvakinja Hrvatske), a treća Mihaela Lazić, košarkašica ŽKK Brod na Savi (u 2017. najbolji strijelac 1. Ženske lige i članica mlade reprezentacije Hrvatske).

Titulom najboljeg sportaša županije okitio se kajakaš Olimpika Antun Novaković (osmerostruki prvak Hrvatske i stalni član reprezentacije Hrvatske)

Drugi je bio njegov klupski kolega Marin Lipovac (trostruki prvak države i član reprezentacije Hrvatske).

Na treće mjesto se plasirao Borna Mađarević, član Karate kluba Slavonski Brod

Related Post

Radost Uskrsa u Gradskoj knjižnici

Autor - 17/04/2019 0
NOVA GRADIŠKA, 17. travnja 2019. – Knjižničari Gradske knjižnice organizirali su u povodu Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana, još jedno prigodno…