Sjajna igra rukometaša

1599 0

6. studenog 2011. – Sinoć su rukometaši Nove

Gradiške, sjajnom igrom, izuzetnom efikasnosšću i vekim zalaganjem visoko i više nego zasluženo pobijedili momčad Boso iz Ivankova u 7. kolu Druge hrvatske rukometne lige, sjever. Iako su nastupili bez golgetera Prše, koji ima tešku povredu prsta, rezervnog vratara Latala i još nekih potencijalnih prvotimaca radi obveze na fakultetu, naši rukometaši prosto su deklasirali dobru, ali za naše nedoraslu momčad iz Ivankova. Gosti su poveli s 1:0 i to je bilo i jedino vodstvo, jer sve što se kasnije događalo pripalo je momčadi Nove Gradiške. Zaužel je izjednačio i doveo naše u vodstvo (2:1), Sertić je kontrom povećao na 3:1, a dalje slijedi serija: Miletić 4:2, također iz kontranapada, 5:3 iz vana Ivanišević. Gosti iz 2 sedmerca smanjuju na 5:4, a tada naši žestokim tempom uzvraćaju: dvije kontre Ćosića i Miletića u 8. minuti za 8:4, a Zaužel 9:5. Gosti sa dva uspješna napada dolaze na 9:7 u 12. minuti, a tada Ivanišević poentira za 10:7, Sertić sjajnim ulazom u zonu suparnika za 11:7, Ivanišević s pivotmena 12:7, Miletić bježi u kontru i zabija za 13:7 u 15. minuti. Nastavlja se donimacija Novogradiščana nižu se brzi golovi Baruna, Sertića i Zaužela, a rezultat se brzo mijenja u 16:9. U 18. minuti i novak Strinavic postiže svoj prvi pogodak (18:9), a tada biva isključen Ćosić i gosti to koriste, dominiraju, ali postižu samo 1 gol, a naši s igračem manje čak 3 pogotka (21:10). Novogradiščani igraju sve bolje, dominiraju i kao od šale poentiraju. Ivanišević diže na 22:11, večeras efikasni Marko Ćosić s 2 pogotka na 24:11, A tada dolazi prekrasna, rekli prvoligaška akcija, kada Ivanišević sjajnom fintom asistira Ćosiću koji ulijeće u vratarev prostor i postiže 25:11. Novogradiščani igraju sjajno, brzo, kontriraju, a obrana je čvrsta kao bedem, a kao usput nižu brze kontranapade i poentiraju: Ćosić šesta kontra, Miletić s krila, Ivanišević iz vana (25:12), a Ćosić u 30, minuti postiže svoj sedmi gol u prvom poluvremenu (26:13) što je bio i konačni rezultat prvog dijela. Vrijedno je istaći da je vratar Nove Gradiške Filip Penić u prvom poluvremenu obranio 6 teških lopti i doprineo ovom velikom vodstvu domaćina. Golove su u prvom dijelu postigli: Ćosić 7, Ivanišević 5, Sertić 4, Zaužel 4, Miletić 4, Strinavić 1, Barun 1.

U drugom poluvremu nastavlja se ofenziva Novogradiščana. Nižu se pogoci kao na tekućoj vrpci: Već nakon 8 minuta bilo je velikih 30:17. Trener Sertić ubacuje i pričuve i oni sjajno odigravaju. Prvi pogodak postiže i Curić i Rodić, Ivanišević 2 za redom, Barun u kontri, Ćosić se poigrava s obranom gosta (32:18), Curić postiže i drugi pogodak (33:19), Penić bilježi svoju jubilarnu desetu obranu iz zicera, Rodić i opet Ćosić dižu na 35:19 u 44. minuti, Miletić na 36:19, Ćosić iz kontre 37:19, Barun 38:19, Ćosić postiže svoj 11. gol za 39:19. Trener ga šalje na „hlađenje“, a nastavljaju drugi: 40:20 Sertić u 50. minuti, Ivanišević 41:21. Vratar Penić brani četiri vrlo teške lopte i stiže do 15. jubilarne obrane. Brani minut kasnije čisti kontranapad. Ivanišević diže na 42:21, a Rodić dobiva čast izvesti sedmerac koji svojim drugim golom pretvara u vodstvo Nove Gradiške od 43:22. Naši u završnici igraju malo nonšalantno što gosti koriste i često stižu pred naš gol, ali Penić sjajno brani i dolazi do 18 obrane. Ivanišević sa pivotmena poentira za 44:22 i kada je sve bilo gotovo naši dozvoljavaju gostima da se malo razmašu i uz pričuvne igrače uspijevaju smanjiti rezultat na konačnih, ali uvjerljivih u korist Novogradiščana, rekordnih 45:26. Sve u svemu, sjajna igra naše momčadi, vrlo dobra obrana, siguran vratar, izvrsna navala i što je najvažnije, čak 9 strijelaca, a jedino gol nije postigao vratar Penić. Najbolji strijelac bio je Marko Ćosić sa 11 golova, zatim Mladen Ivanišević sa 10, te Marko Miletić, Marko Sertić, Dominik Barun po 5, Zdravko Zaužel 4, te Bruno Curić i Danijel Rodić 2 i Antonio Strinavić 1 gol. Sve čestitke našim igračima, kao i njihovom treneru Ivanu Sertiću.

Na slici: momčad Nove Gradiške nakon večerašnje pobjede nad momčadi iz Ivankova sa trenerom Ivanom Sertićem, tajnikom Radomirom Kovačevićem i liječnikom dr. Kristijanom Kurdijom.