Slavonka i Orahovica neodlučno (23:23)

1008 0

6. studenog 2011. – Večeras je Slavonka odigrala utakmicu

7. kola 3.Hrvatske rukometne lige, Istok, protiv Orahovice. Nakon zanimljive, do krajnjih granica uzbudljive igre, uz dva zapucana sedmerca i neizvjesnost do zadnjih sekunda posljednje minute, utakmica je završila neodlučno 23:23 (12:12). Orahovčanke su vrlo dobra ekipa, ali je Slavonka večeras odigrala također vrlo dobru utakmicu, taktički najbolju do sada i samo je nesreća uvjetovala da nije osvojila toliko očekivanu pobjedu. A zaslužila je. Prikazala je niz lijepih kombinacija i dobru obranu, išle su i kontre i vidjeli smo nekoliko na obje strane sjajnih kombinacija. Tako je bilo od samog početka. Gošće su povele, a Maja Milinović je izjednačila (1:1), Vesna Lukačević smanjila (2:3), Jasna Čulina na 3:4. ali Orahovica vodi s 6:3. Vratarku Danijelu Španović koja je branila prvih 10 minuta trenerica Ljiljana Zdunić mijenja sa Barbarom Sokić. Čulina iz sedmerca smanjuje na 4:6, ali gošće odlaze na 4:7. Marinela Starčević s lijevog krila smanuje sjajnim ulazom na 5:7,Dora Malnar sa pozicije srednjeg vanjskog smanjuje na 7:8, a iz iste pozicije dvije minute kasnije to isto čini Dora Malnar za izjednačenje 9:9. Igrala se 19. minuta kada Marinela Starčević ponovno s lijevog krila ulazi i smanjuje na 10:11, a Jasna Čulina udarcem iz vana u 23. minuti ponovno izjednačuje na 11:11. Trećim pogotkom Marinele Starčević prvi put Slavonka dolazi u vodstvo 12:11 u 25. minuti. Trenerica Zdunić zove time out kako bi odigrali uspješno zadnjih 5 minuta, ali čak 3 navale Slavonke nisu realizirane, a gošće u zadnjoj minuti uspjevaju izjednačiti na 12:12.

U drugom poluvremenu u 31. minuti Dora Malnar ne realizira sedmerac, Jasna Čulina u istoj minuti dovodi Slavonku u vodstvo (13:12), a tada nastaje faza izjednačenja rezultata. Slavonka je dolazila u vodstvo, a gošće izjednačavale: Čulina 14:13, 14:14 iz sedmerca, Čulina u 36. minuti 15:14, 15:15, Malnar 16:16, vodstvo gošći 16:17, Željka Safundžić (17:17). A tada u 43. minuti teška povreda Vesne Lukačević (koljeno) i morala je napustiti igru. Sestra Jasna Čulina ju osvećuje pogotkom iz vana (18:17), 18:18, Jasna Čulina uzvraća (19:18) i odmah i 20:19, pa ponovno u 49. minuti izjednačava vodstvo Orahovice na 20:20 i dovodi u sjajnoj seriji Slavonku u vodstvo 21:20. Gošće izjednačavaju po 12. put (21:21). Međutim, sjajna Čulina postiže svoj 12 pogodak iz sedmerca i Slavonka vodi 3 minute prije kraja sa 22:21. Minutu kasnije Marinela Starčević u perfektnoj kontri dovodi Slavonku u vodstvo od 23:21. Izgledalo je da je utakmica riješena, tim više, jer Barbara Sokić sjajno brani kontru Orahovice u 58. minuti. Suci isključuju Doru Malnar jednu minut i 36 sekundi prije kraja. Gošće to koriste i uspijevaju izjednačiti na 23:23, kako je i završila utakmica. Šteta, Slavonka je zaslužila pobjedu, igrale su večeras vrlo dobro, imale su sjajnog strijelca Jasnu Čulinu, ali i mlade i poletne igračice koje su nosile igru. Čestitke i trenerici Ljiljani Zdunić jer se osjetio znatak napredak u taktičkoj igri, ali je nesretno isključenje igračice u završnici utakmice za iskusnu i fizički jaču ekipu Orahovice to bio veliki dar kojeg su iskoristili. Suci su bili tijekom cijele utakmice vrlo dobri, ali su pogriješili u završnici utakmice jer je nevjerojatno da je krhka i nježna Dora Malnar mogla tako zaustaviti jaku i gotovo duplo jaču Bunčić koja je ustvari imala probijanje u napadu, a suci su isključili našu igračicu. Sve u svemu, dobra, borbena i vrlo dobra utakmica Slavonke za koju su večeras igrale: Štivičić, Bilešić, Malnar 3, Safundžić 1, Starčević 4, Lukačević 1, Đaković, Sokić, Milinović 1, Čulina 12, Španović uz trenericu Ljiljanu Zdunić.

Na slici: ekipa Slavonke neposredno nakon večerašnje utamice.