U subotu dolazi osječko Bilje

460 0

28. studeni 2011. U prvoligaškom natjecanju odbojkašica proteklog

vikenda bilo je zanimljivih rezultata. Vodeći Šibenik zadržao je nepobjedivost i nakon 7 kola, iako je u Splitu tek nakon 5 setova uspio pobijediti novakinje s Brda, koje su nakon vodstva gošći (2:0) uspjele izjednačiti na 2:2, pa su tek u petom setu poklekle od najuspješnije ekipe lige. Bilo je to iznenađnje 7. kola, jer se očekivala rutinska pobjeda šibenske vodeće ekipe. Dubrovčanke su iznenadile drugog novaka, Bilje, pobijedivši ga s maksimalnih 3:0 na gostovanju, iako je borba dijelom bila izjednačena, posebno u prva dva seta. Isto su učinile i Novogradiščanke sigurnom pobjedom protiv Splićanki, koje su tek u prvom setu priprjetile. Odbojkašice Marčane očekivano su pobijedile, inače, solidni Zadar, a u derbiju za treće mjesto Rovinj je nadigrao Drenovu prepustivši im tek jedan set.

Što se tiče naših odbojkašica sve smo kazali u izvješću istu večer nakon utakmice, pa ćemo samo dodati da ljubitelji odbojke imaju prilike ponovno u subotu gledati nastup naših igračica u Novoj Gradiški. Gostuje, naime, ekipa Bilja iz Osijeka pa se nadamo još jednoj lijepoj igri i pobjedi kao što je to bilo protekle subote kada su gostovale Splićanke. Naravno, još jedna maksimalna pobjeda protiv Bilja našoj ekipi bi omogućila i napredak na tablici sa sadašnjeg petog mjesta makar jedno mjesto na više. Naime, Drenova, koja je sada samo jedno mjesto bolje plasirana od naše ekipe i s jednim bodom prednosti ispred naših, objektivno nema šanse pobijediti, iako su domaćini, razigranu Marčanu koja još uvijekl aspirira na prvo mjesto. Isto tako, Rovinj gostuje kod Šibenika i sigurno vodeća ekipa lige neće dozvoliti iznenađenje, tako da bi naše odbojkašice se mogle nakon subote, i, naravno, očekivane pobjede nad Biljem se naći samo bod iza trećih Rovinjanki. No, zato je utamica protiv Bilja u subotu jako važna kao i maksimalna pobjeda što donosi realizaciju naših predviđanja. Zato treba svakako doći u subotu u 19 sati u našu dvoranu i pružiti podršku navijanjem našim odbojkašicama kako bi lakše postigle očekivanu pobjedu. Međutim, kada govorimo o pobjedama, svakako treba istaći sjajni uspjeh naših mladih igračica koje se natječu u 3. Hrvatskoj ligi jer su pobijedile Marsoniju iz Slavonskog Broda sa maksimalnih 3:0. Prvi set dobile su sa 25:22, u drugom su bile najbolje (25:16), a u trećem su sve odlučile i pobijedile s 25:21. Čestitke mladim igračicama, budućim, nadamo se, dostojnim zamjenama seniorskom sastavu.

A sada evo svih rezultata 7. kola seniorki:

REZULTATI:

7. kolo: NOVA GRADIŠKA – SPLIT 1700 II 3:0 (25:20,25:16,25:8), BILJE – DUBROVNIK 0:3 (23:25,23:25,16:25), BRDA – ŠIBENIK 2:3 (22:25,20:25,25:15,25:16,9:15), ROVINJ – DRENOVA 3:1 (25:21,25:21,23:25,25:18) , MARČANA – ZADAR 3:0 (25:13,25:18,25:19).