Visoka pobjeda Mladosti

509 0

12. rujna. – Danas je Mladost u Cerniku u 4. kolu Treće hrvatske nogometne lige, skupina Istok, pobijedila nakon vrlo dobre, napadačke i efikasne igre, starog rivala i poznanika, momčad Slavije iz Pleternice sa visokih 3:0 (1:0). Od prvih trenutaka utakmice razvila se vrlo dinamična igra, gdje su, kako je vrijeme odmicalo, nogometaši Mladosti preuzimali terensku i igračku inicijativu. Redaju se učinkoviti napadi i samo je malo nedostajalo da se prilike realiziraju. Najbolja prilika u tom dijelu utakmice bila je u 12. minuti kada je nakon sjajne, očito, uvježbane kombinacije, Martinović dodao do Mateja Vlaovića, koji u naletu snažno puca na gol, a vratar Slavije efektno brani, kada su svi već vidjeli pogodak. I dalje se nižu napadi Cerničana, osobito po lijevoj strani, gdje ordinira nezaliječeni Mile Pavelić. Imponirao je tijekom cijele utakmice mladi i spretni Josip Martinović. Rezultat takve napadačle igre je i pogodak koji je postignut u 23. minuti. Bio je dosuđen slobodni udarac na oko 25 metara kojeg je izveo Martinović, na loptu je u punom trku krenuo Alen Akmačić i dok su se obrambeni igrači Slavije snašli, Akmačić je efektno glavom loptu ubacio u mrežu za vodstvo Cerničana od 1:0. Kako je vrijeme odmicalo, gosti su bili zbijeni na svoju polovicu i samo su povremeno uspijevali polukontrama ugroziti vrata Mladosti. Od brojnih prilika izdvojit ćemo solo prodor Akmačića u 30. minuti kada je u slalomu kroz obranu Slavije čak nanizao pet suparničkih igrača i kada je trebao opucati, blokirala su ga dvojica gostujućih igrača, pa je najljepši individualni napad propao. U nastavku i dalja je dominacija Cerničana. A samo 3 minute je trebalo danas najboljem igraču utakmice Josipu Martinoviću da načini jedinstven podvig. On je dobivši loptu iz pozadine krenuo u brzom naletu po desnom krilu, i kako su svi učekivali centar-šut, nitko ga nije napadao. Međutim, Martinović je nastavio voditi loptu, ušao je u trku u kazneni prostor, gotovo paraleno s korner linijom, zatim došao na ivicu vratarevog prostora i kad je stigao na jedno dva metra, snažno je opalio u prvi kut. Vratar je bio toliko nemoćan da je loptu praktički proslijedio u svoja vrata. Ustvari, nitko nije očekivao da će Martinović pucati na gol jer je to bio mrtvi kut. Tako je Mladost povela s 2:0. Gosti su i dalje bili u podređenom položaju, što nakon mnogo prilika nogometaši Mladosti materijaliziraju u 59. minuti i trećim pogotkom. Opet je danas marljivi i rastrčani Martinović bio u akciji. Nakon što je primio dubinsku loptu na desnom krilu, poveo ju je u trku nekoliko metara i onda ubacio sjajni centaršut na lijevu stranu. Kod druge vratnice akciju je pratio Matej Vlaović i utrčao, te iz blizine glavom loptu zakucao u mrežu za konačnih 3:0. Tek nakon toga gola igrači iz Pleternice su ozbiljnije zaprijetili domaćinu i zaista su izveli nekoliko opasnih akcija, ali je vratar Cerničana Marko Kao bio na visini zadatka. Sve u svemu, bila je to jedna vrlo vrijedna pobjeda, jako dobra, momčadski homogena i čvrsta igra koja je donijela ovu visoku pobjedu.

Prvo ime utakmice bio je Josip Martinović, koji je uz gol mnogo asistirao suigračima i bio vinovnik, uz svoj, i za ostala dva gola Cerničana. Današnju pobjedu izborili su: Marko Kao 7, Mile Pavelić 7, (od 68.Štivin 7), Ivan Kalić 7, Vjekoslav Juraković 7, Matej Vlaović 7.5, Ivica Lukšić 7, Alen Akmačić 7.5, Goran Mulac 7, Matej Terzić 7, (od 61. Mario Vlaović 7), Josip Martinović 8, Mario Pavelić 7 (od 46. Ivan Junašević 7), trener Dinko Terzić 7.5. U srijedu igra se izvanredno kolo i Mladost gostuje kod Graničara u Županji, pa se u 6. kolu opet utakmica igra u nedjelju u Cerniku gdje gostuje osječka Olimpija. Promjena je jedino u tome, što utakmica počinje pola sata ranije – u 16,30.