28. DRŽAVNO NATJECANJE  „SIGURNO U PROMETU“ – Marija Banjak iz petrovoselske OŠ osvojila 1. mjesto

510 0

Ekipa Brodsko-posavske županije   osvojila je  1. mjesto, a Marija Banjak  iz OŠ Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo  1. mjesto u kategoriji  djevojčice i   mjesto u ekipi Hrvatske na  Europskom natjecanju koje će se održati u Zadru. 

 

Autor Franjo Samardžić

 

     U Rovinju  je od 17.-20.5.2022. godine održano 28. DRŽAVNO NATJECANJE  učenica i učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih i sigurnosnih pravila upravljanja biciklom pod nazivom „SIGURNO U PROMETU“.

Ovogodišnje, 28. državno natjecanje „Sigurno u prometu”, u organizaciji Hrvatskog autokluba, Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva unutarnjih poslova RH, održano je u Osnovnoj školi „Jurja  Dobrile“ u Rovinju. Kao i prethodnih godina, na natjecanju su sudjelovale ekipe učenika 10 do 12 godina iz svih županija, a svaka ekipa ima četiri natjecatelja dvije djevojčice i dva dječaka koji su postigli najbolje rezultate na županijskim natjecanjima. Na natjecanju je sudjelovala 21 ekipa,  ukupno 84 natjecatelja. Učenici su pokazali stečena znanja iz poznavanja prometnih propisa i sigurnosnih pravila te vještine upravljanju biciklom o prometnim situacijama i na prometnom vježbalištu.

Ekipu Brodsko posavske županije činili su dvije djevojčice i dva dječaka koji su na županijskom natjecanju u Sibinju osvojili prva dva mjesta i tako su činili ekipu Brodsko-posavske županije na državnom natjecanju u Rovinju.. 

Pojedinačni plasman učenika ekip eBrodsko-posavske županije na državnom natjecanju:

Djevojčice:

  1. mjesto – MARIJA BANJAK, OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo, mentor Mato Šimunović
  2. mjesto –HELENA PANDURIĆ, OŠ “Ljudevit Gaj” Lužani, mentor Marija Alagić

 

Dječaci:

  1. mjesto – DOMINIK REGOVIĆ, OŠ Ivana Gorana Kovačića Staro Petrovo Selo, mentor Mato Šimunović
  2. mjesto – DOMAGOJ ĆOSIĆ, OŠ “Viktor Car Emin” Donji Andrijevci, mentor Ančica Jularić

 

Svi naši učenici osvojili su i vrijedne nagrade, Marija Banjak za osvojeno 1. mjesto električni romobil i pehar, a Helena, Dominik i Domagoj za plasman od 4. do 7. mjesta romobil.

Pobjednici natjecanja, prve dvije djevojčice i prva dva dječaka predstavljati će ekipu Hrvatske na europskom natjecanju koje će se održati krajem rujna u Zadru. Dakle u ekipi Hrvatske na Europskom natjecanju bit će i Marija Banjak iz OŠ Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo, mentor Mato Šimunović.

Ekipa Brodsko-posavske županije  osvojila je   1. mjesto u Hrvatskoj u konkurenciji 21 ekipe i pokazala izvrsno znanje iz prometnih pravila i propisa i najbolju vještinu upravljanja biciklom na poligonu spretnosti i poligonu sa cestama i prometnim znakovima („labirint života“). 

RangŽupanijaTeorijski dioPraktični dioSveukupno
1.Brodsko-posavska232335567
2.Grad Zagreb238307545
3.Zagrebačka248278526
4.Splitsko-dalmatinska233287520
5.Karlovačka221265486
6.Međimurska174309483
7.Krapinsko-zagorska174301475
8.Zadarska176289465
9.Vukovarsko-srijemska153309462
10.Varaždinska175282457
11.Primorsko-goranska157295452
12.Šibensko-kninska177256433
13.Koprivničko-križevačka180252432
13.Sisačko-moslavačka182250432
15.Virovitičko-podravska188230418
16.Bjelovarsko-bilogorska151263414
17.Osječko-baranjska136276412
18.Dubrovačko-neretvanska168207375
19.Požeško-slavonska118243361
20.Istarska116193309
21.Ličko-senjska92182274

Ovom velikom uspjehu učenika prethodio je kontinuirani rad u osnovnim školama na promicanju prometne kulture u suradnji sa policijskom upravom županije te AMC Nova Gradiška i AK Marsonija.  

         Treba istaknuti  kontinuirane dugogodišnje uspjehe  učenika OŠ Ivana Gorana Kovačića koje ostvaruju  na natjecanjima  „Sigurno u promete“ za koje je  najzaslužniji učitelj i  njihov mentor  Mato Šimunović. 

   -Ovo je 11 puta od 28  državnih natjecanja „Sigurno u prometu“ da smo prvi, pet puta smo bili  drugi i tri puta treći. Sa Marijom Banjak 26 učenika naše škole predstavljalo  Hrvatsku na Europskom natjecanju –  kaže Mato Šimunović.

Related Post