DOM KULTURE

3196 0

NOVA GRADIŠKA, 18. lipnja 2014. – Izložba fotografija „Navijači“ autora Krešimira Mihečića, dugogodišnjeg člana Foto kluba Zagreb, nositelja naslova „Majstor fotografije HFS III“, otvorena je 17. lipnja u Malom likovnom salonu

novogradiškog Doma kulture. Fotografije su snimljene 2006. na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Njemačkoj. Autor je, kao navijač, bio na utakmicama između reprezentacija Hrvatske i Australije te Hrvatske i Japana, ali je i snimao.

 

– Njegovi life-portreti mogli bi biti sastavni dio dobre reportaže s prvenstva. Na tim fotografijama susrećemo smirena lica i poglede posjetitelja i navijača obojenih bojama nacionalnih simbola na periferiji sportskih događanja. U tim pogledima pohranjene su priče sa svjetskog nogometnog prvenstva, koje smo mnogi od nas svakodnevno neumorno pratili preko malih ekrana – napisao je Vinko Šebrek u deplijanu koji prati izložbu.

Posebnost su i fotografijom zabilježeni hrvatski navijači planetarno prepoznatljivi po crveno- bijelim kockicama, kojima su simbolično izrazili i ljubav prema Domovini, kao i autor fotografijom ovakvog sadržaja.

Izložba je postavljena i uz aktualno Svjetsko nogometno prvenstvo, a uz autora otvorili su je prof. Marija Karlovčan Subić, ravnateljica Učilišta Relković i Željko Grganić predsjednik Foto kluba F4 zahvaljujući kojemu Novogradiščani imaju priliku upoznati djelić umjetničkoga rada Krešimira Mihečića, sudionika više od 70 skupnih izložbi Foto kluba Zagreb u Hrvatskoj i izvan nje, autora 12 samostalnih izložaba, instruktora fotografije Hrvatskog foto saveza, dobitnika priznate fotografske nagrade „Tošo Dabac“ za 2013.

Foto: d. iVANKOVIĆ

Related Post

KAZALIŠNO PUTOVANJE

Autor - 20/02/2014 0
NOVA GRADIŠKA, 20. veljače 2014. – U novogradiškom Domu kulture u srijedu 19.veljače 2014. gostovao je Koprivnički LUDENS TEATAR s…

SA ŠKOLOM U KAZALIŠTE

Autor - 02/03/2012 0
NOVA GARDIŠKA 2. ožujka 2012. – U četvrtak, 1.ožujka 2012. na kazališnim daskama Dvorane Relković gostovalo je Dječje kazalište „Ivana…