Novogradiščanke “pokradene” u Dubrovniku

476 0

22. studeni 2011. Šibenčanke su ranije odigrale utakmicu

protiv Bilja (3:1) pa su jedine i dalje bez poraza, iako su im novakinje oduzele jedan set u dramatičnoj završnici (26:24). Ostali susreti završili su uglavnom očekivanim ishodima, pobjedama favorita. Zanimljivo, sve utakmice igrane su u 4 seta i sve su završile rezultatima 3:1, pobjedama domaćina,izuzev Splićanki, koje su poražene na svome terenu od drugoplasirane Marčane (1:3). Najviše borbe bilo je u Zadru gdje su pobijeđene visoko plasirane Rovinjanke nakon ravnopravne i izjednačene borbe osobito u drugom (26:24) i trećem setu (25:23) i nakon vodstva gošći u prvom setu (20:25).

U Dubrovniku je bilo izuzetno „vruće“ jer su pobijeđene favoritkinje Novogradiščanke, a drugi (27:25) i četvrti set (29:27) dokazuju dramatiku u toj utakmici. Novogradiščanke su nezadovoljne pristranim suđenjem, pa su podnijeli žalbu i uplatili 1.000 kuna. Prva je to žalba u ovom prvoligaškom natjecanju. Međutim, ono što se događalo u Dubrovniku je bila prava lakrdija od suđenja i gotovo da postoji, prema riječima trenera Damira Runjaša, bar stotinjak različitih smicalica koje su činjene novogradiškim odbojkašicama. Dovoljno je reći da su dvije linijske sutkinje Dubrovkinje, rođakinje trenerice, koje su prosto izmišljale različite prekršaje naših odbojkašica: dosudile desetak out-lopti koje su bile pale u igralište, sudile krivu rotaciju, „pecanje“ na mreži, nošene lopte, duple, razne pogreške koje nisu postojale i naravno da su izazivale nervozu, pa i bijes vodstva novogradiškog kluba, a posebno igračica koje su bile svjesne da ih potkradaju u svim setovima za vrijeme utakmice. Prosto nisu znale kako više igrati i kako se oduprijeti takvom načinu suđenja i dosuđivanju nepostojećih prekršaja. Uložena je žalba, postoji video-snimka, gdje se najbolje vidi što se događalo na utakmici u Dubrovniku. Iako još žalba nije riješena vodstvo natjecanja je rezultat unijelo u tablicu, pa je i mi tako prenosimo. U subotu u Novu Gradišku dolazi ekipa Splita gdje naše odbojkašice očekuju pobjedu, a utakmica počinje u 19 sati.

REZULTATI, 6. kolo: Split 1700 II – Marčana 1:3 (19:25, 25:15, 20:25, 17:25), Zadar – Rovinj 3:1 (20:25, 26:24, 25:23, 25:14), Drenova – Brda 3:1 (20:25, 25:19, 25:16, 25:20), Šibenik – Bilje 3:1 (25:19, 25:21, 24:26, 25:13), Dubrovnik – Nova Gradiška (22:25, 27:25, 25:17, 29:27)