Tekst Franjo Samardžić, Foto Jakša Samardžić
NOVA GRADIŠKA, 29. travnja 2026. – Kandidaturu za gradonačelnika i zamjenika gradonačelnika s više od 1200 potpisa birača danas je Gradskom izbornom povjerenstvu predao Vinko Grgić. Potporu su im došli dati članovi Gradskog vijeća s nezavisne liste Vinka Grgića.
Sa Sabinom Vlaović, kandidatkinjom za zamjenicu gradonačelnika očekuje da će na prijevremenim izborima 17. svibnja još jednom dobiti povjerenje Novogradiščana kao izvršna gradska vlast, a time i mogućnost da do isteka ovog mandata realizira programe i obećanja dana uoči prošlih redovnih izbora. Kaže da će prema već utvrđenom planu nastaviti realizirati programe koji do sada nisu realizirani.
Za razliku od ostalih kandidata za izvršnu vlast u Novoj Gradiški Vinko Grgić i Sabina Vlaović imaju potporu većine članova Gradskog vijeća kao predstavničke vlasti s nezavisne liste Vinka Grgića. Podsjetimo da se izvanrednim izborima za gradonačelnika i njegovog zamjenika u Gradskom vijeću nije ništa promijenilo, a stabilna većina koju imaju je Vinku Grgići i Sabini Vlaović na ovim prijevremenim izborima dodatan vjetar u leđa jer jamči stabilnost u radu.
Izjava Vinka Grgića u video prilogu.











































































