Odali počast poginulim kolegama

1392 0

NOVA GRADIŠKA 29. rujan 2011. – U nastavku proslave Dana policije danas prijepodne organiziran je obilazak grobnih mjesta poginulih pripadnika MUP-a PU brodsko-posavske i zapaljene su svijeće. Na sam Dan policije 29. rujna u

Okučanima, Novoj Gradiški i Staroj Gradiški  položeni su vijenci i zapaljene su svijeće u znak sjećanja na stradale u Domovinskom ratu. Policijska postaja Nova Gradiška sa mnogim nazočnima ispred glavnog spomen obilježja u održala je počast poginulim hrvatskim braniteljima i pripadnicima policijskih postrojbi koji su također svoj život dali za domovinu . Svečanosti su također nazočili gradonačelnik Nove Gradiške Josip Vuković zajedno s zamjenicima, predstavnici županije, predstavnici DVD-a Nova Gradiška, udruge roditelja poginulih branitelja i pripadnici ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Poslije odavanja počasti uslijedila je misa, a potom i prigodan domjenak.

 

 

 

 

Related Post

MJESNI ODBOR JUG

Autor - 13/05/2015 0
NOVA GRADIŠKA, 13. svibanj 2015. – Završeni su radovi na uređenju zemljišta na kome će mladež u Mjesnom odboru Jug…

DOBAR / LOŠ PRIMJER

Autor - 07/02/2013 0
Među porušenim spomenicima i spomen obilježjima NOR-a na novogradiškom području je i brončana skulptura Milana Tomića Slobodana, partizanskog narodnog heroja,…