Pobjeda odbojkašica u Bilju, a derbi u subotu u Novoj Gradiški

499 0

19. ožujak 2012. – Odbojkašice Nove Gradiške gostovale su u Bilju i odigrale jednu uistinu dramatičnu utamicu jer su gubile u početna dva seta (0:2), ali kasnije su smogle snage i uspjele pobijediti. Da je bilo, kako se očekivalo maksimalnih 3:0 ili 3:1 naše odbojkašice bi se sada našle već na četvrtom mjestu jer bi pretekle Marčanu, koja je u ovom kolu na domaćem terenu izgubila od Drenove. Sada su naše odbojkašice na diobi četvrtog i petog mjesta sa istim brojem bodova (26). No sve se to može promijeniti već u iduće kolu kada u subotu u Novu Gradišku (19 sati) dolazi izravni konkurent za to mjesto upravo Marčana. U slučaju pobjede, u što se svi uzdamo, naše odbojkašice zauzet će izvrsno četvrto mjesto, što je i cilj zadržati do kraja natjecanja. No, prije toga pogledajmo što nam je rekao trener Novogradiščanki, Damir Runjaš, o uzbudljivoj utakmici u Bilju.

Mi smo u ovom kolu gostovali kod posljednje ekipe na tablici, ekipe Bilja u Bilju i pobijedili 3:2.Iako su svi očekivali puno lakši posao,upozoravao sam cijeli tjedan da nam neće biti nimalo lako što se na kraju i ostvarilo jer se domaćin bori za ostanak u ligi,a uz to ima vrlo dobru kvalitetnu ekipu koja je do sada imala velikih problema sa ozljedama i koja u ovoj sezoni,ne znam iz kojih razloga,nije do kraja iskazala svoj ogromni potencijal jer u ekipi ima 6 – 7 igračica iz Osijeka od kojih su neke ranije,prijašnjih sezona, igrale u 1. ligi za ekipu Osijeka.

Naime, u ovoj utakmici smo gubili sa 0:2 u setovima,ali na kraju smo svojom kvalitetom uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist na 3 : 2. Prva dva seta smo izgubili identičnim rezultatom 25 : 23,ali smo unatoč maloj razlici odigrali vrlo loše i dekoncentrirano,promašili smo 10 – ak servisa,prijem servisa je također bio loš i neprecizan, raspucali smo dosta lopti u aut,a unatoč tome bili vrlo blizu osvajanju oba seta, pa sada već slobodno možemo reći da smo izrasli u kvalitetnu ekipu jer i kada igramo loše držimo se vrlo blizu svakom protivniku. Za gubitak ta dva seta sam i ja kriv velikim djelom jer sam prekasno prihvatio činjenicu da su nam dvije igračice iz postave totalno dekoncentrirane i van utakmice,te da nešto treba mijenjati da se razbudi cijela ekipa. Ipak, početkom 3. seta sam izrotirao postavu kada su ušle igračice sa klupe, podigli smo razinu igre u svim elementima, počeli agresivnije servirati,stajali smo puno čvršće u bloku, obrana je pokupila ono što nije u prva 2 seta,a napadom smo riješili sve što smo i zamislili.Tako smo 3. set dobili sa 25 : 17, a nakon njega 4. set još i lakše sa 25 : 11,a 5. set sa 15 : 12, također dosta lagano. Jednostavno u ta 3 seta smo iskazali da smo kvalitetnija i raznovrsnija ekipa od domaćina, odigrali smo ono što znamo i pokazali da smo karakterna ekipa koja se zna vratiti iz izgubljene situacije i da imamo pobjednički mentalitet koji smo razvijali dugi niz godina. Moram istaknuti da su nam preokret velikim djelom donijele igračice sa klupe koje ne samo da su odigrale kvalitetno nego su i razbudile ostale igračice koje su do tada djelovale uspavano i usporeno.Čim smo uspostavili svoj visoki ritam i tempo u igri rezultat više nije bio upitan. Na kraju zadovoljan sam pobjedom,iako bi nam ovaj jedan izgubljeni bod mogao jako nedostajati za puno viši plasman, iako ništa još nije gotovo. Žao mi je jedino ekipe Bilja jer po kvaliteti to nikako nije ekipa koja zaslužuje posljednje mjesto na tablici,ali splet okolnosti (ozljede) su ih dovele u gotovo izgubljenu situaciju jer teoretske šanse za ostanak u ligi još postoje,ali realno to će biti vrlo teško ostvarivo jer u posljednja 2 kola imaju jako težak raspored utakmica.

Što se tiče ostalih utakmica ovoga kola malo iznenađenje je poraz Zadra kod kuće u dalmatinskom derbiju od ekipe Splita 1700 II sa 2:3, ali s druge strane ako je Split igrao sa igračicama iz A lige onda rezultat niti ne čudi. Ekipa Brda je sa 3 : 1 pobijedila ekipu Dubrovnika i to nije neočekivano jer su Brda jako dobra i kvalitetna ekipa pogotovo na domaćem terenu,a u derbiju kola,a možda i cijele sezone Rovinj je na domaćem terenu sa maksimalnih 3 : 0 dobio vodeći Šibenik i tako mu se približio na samo jedan bod zaostatka i učinio prvenstvo napetim i zanimljivim do posljednje utakmice.

Idući vikend se u cijeloj ligi igra odgođeno (zbog snijega) 11. kolo i mi smo domaćini u derbiju kola ekipi Marčane,a utakmica će se igrati u 19 sati i direktno će odlučivati o 4. mjestu na tablici,pa će nam svakako dobro doći velika podrška naše vjerne publike, rekao je Damir Runjaš. Svakao vrijedi doći i podržati naše odbojkašice jer će to biti žestoka i izjednačena borba gdje će publika odigrati, uz igračice na parketu, svakako vrlo važnu ulogu. A sada evo svih rezultata i plasmana nakon nedjeljnog kola.

REZULTATI:

Zadar – Split 1700 II 2:3 ( 25:22, 25:16, 25:27, 16:25, 13:15), Rovinj – Šibenik 3:0 ( 25:23, 25:23,25:20), Brda – Dubrovnik 3:1 (25:20, 26.24, 20:25, 25:13), Bilje – Nova Gradiška 2:3 (25:23, 25:23, 17:25, 11:25, 12:15), Marčana –Drenova 1:3 (14:25, 25:17, 19:25, 8:25).